“Uber Kitap” kampanyasıyla köy okullarına destek!

Uber, yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte dezavantajlı bölgelerdeki ihtiyaç sahibi olan köy okullarına destek kampanyası başlattı. Herkese Kitap Vakfı ile işbirliği gerçekleştiren Uber, “Uber Kitap” kampanyasıyla toplananan kitapları köy okullarına gönderiyor.

Bu pazar gününe özel olarak Uber uygulaması üzerinden “UberKitap” ürününü seçenler, adreslerine gelecek UberTaksi’lere kullanmadıkları kitapları teslim edebilecek. Yalnızca İstanbul’da geçerli olacak olan “UberKitap” kampanyası; UberTaksi’lerin topladığı kitaplar Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla köy okullarına gönderilecek.

“UberKitap” projesi için heyecan duyduklarını belirten Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı; “Uber Türkiye olarak gençlerin ve çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasını çok önemsiyoruz. Bu nedenle okulların açılmasıyla bu projeyi hayata geçirmek istedik. İstanbullular Uber uygulamasını kullanarak evlerinde duran ve kullanılmayan kitapları, Uber ve Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla köy okullarına ulaştırabilecekler. Böylece hep birlikte ihtiyaç sahibi okulların kütüphanelerine destek olmuş olacağız” dedi.

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Başkanı Bülent Şenver, Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yaptıklarını belirterek; “Kitapsız ve kütüphanesiz okul kalmasın diye uğraşıyoruz. Tüm kitap dostlarının desteğine ihtiyacımız var. “UberKitap” uygulaması ile binlerce çocuğa ve gence ışık olacağımıza ve onlara yeni kapılar açacağımıza inanıyorum. İstanbul’da herkesi bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

“Uber Kitap” projesi nasıl işleyecek?

İstanbul’da 19 Eylül 2021 Pazar günü 11:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek kampanya çerçevesinde Uber uygulaması kullanıcıları uygulama üzerinden “UberKitap” ürününü seçerek vermek istedikleri kitapları ücretsiz bir şekilde adreslerine gelecek taksiye teslim edebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz