Ankara üssü yeni ES Sedan ve Aşkın Nur Yengi ile açıldı

0
276

Mercedes’in en çok satan şehirler listesinde yer alan Ankara, şimdi de lüks otomobil markası Lexus’a ev sahipliği yaptı. Lexus “Mahall Ankara Showroom ’uyla” Ankaralı lüks spor otomobil ve SUV talebine hizmet verecek.

2016 yılında İstanbul’daki showroomu ile Türkiye pazarına giren lüks markanın, 556 metrekarelik Lexus Mahall Showroom ’unun açılışında Aşkın Nur Yengi de özel bir konser verdi.

Ankara showroomu Aşkın Nur Yengi ile açıldı

Ayrıca tamamen yeni Lexus ES Sedan modeli de hibrit versiyon da dahil Türkiye’de ilk kez gösterildi.

Lexus Dolmabahçe geliyor

Lexus Türkiye Başkanı Ali Haydar Bozkurt, “2019 yılı hepimizin bildiği gibi otomotiv sektörü için zorlu bir yıl olacak. Biz marka olarak hedeflerimizi ve planlarımızı durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmeden yolumuza devam ediyoruz. Lexus Mahall Ankara Showroom’u da bizim için önemli bir yatırımdır. İstanbul’daki showroomumuzu da daha prestijli ve daha kolay ulaşılabilir bir lokasyona taşıdık. Çok yakında da onun açılışını gerçekleştireceğiz. Biz bu ülkenin potansiyeline güveniyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Yeni Lexus ES Sedan Türkiye’de ilk kez Ankara’da vitrine çıktı.

ES Sedan’ın Türkiye lansmanı Ankara’da yapıldı

Türkiye’de ilk kez Ankara’da podyuma çıkan Lexus ES sedan daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi ile “sessiz” fark peşinde.

ES 300h, dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

İhtiyaç halinde helikopter bile kaldırıyor

İhtiyaç olması halinde müşterilerinin olduğu yere helikopter ile teknisyen de gönderebilen Lexus, aynı zamanda müşterilerine özel TIR’lar ile araç transferi hizmeti de sağlıyor.

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here