Türkiye’de bu yıl kaç Honda otomobil satılacak?

Honda Türkiye yöneticileri

Yeni Jazz Hybrid modelinin tanıtımı için bir toplantı düzenleyen Honda Türkiye, 2021 yılı planlarını da anlattı. Bu yıl Türkiye’de 650 bin adetlik binek otomobil pazarı olacağını öngören Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “Bu pazarda Honda olarak 30 bin civarında bir satış yapacağımızı tahmin ediyoruz. Ekim ayından itibaren Civic Sedan ithalatına başlayacağız. Satışlarımızın yüzde 15’inin hibrit motorlu araçlarımızdan gelmesini bekliyoruz.” bilgisini verdi.

Honda Türkiye-2015-2020-satışları

Otomotiv sektörünün hem çevresel hem de yasal baskılar nedeniyle hızla değiştiğini belirten Honda Türkiye Başkanı Tsumura da, “Honda 2040 yılında sadece elektrikli otomobil satışı yapacak. 2020 yılını büyüme ile tamamladık. 2021 yılında Honda ile gelecek mottosuyla hareket ediyoruz. Yeni Jazz Hybrid ve sonbaharda gelecek HR-V Hybrid bunun önemli adımları olacak” dedi.

Honda Türkiye, ithal Civic Sedan dönemini de ekim ayında başlatacak. Yeni dönemde ithal edilecek Civic Sedan’ın Tayland’dan gelecek 11. nesil yeni Civic Sedan olacağı tahmin ediliyor.

Honda Türkiye Kozyatağı’na taşındı

Bu arada Honda Türkiye, yeni dönemde operasyonlarını İstanbul Kozyatağı’ndaki yeni merkezinde sürdürecek. Satış ve pazarlama gibi birimlerin taşınma işlemi tamamlandı. Hibrit çalışma sistemiyle kontrollü mesailer devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz