Toyota’dan evden çalışma sisteminde adab-ı muaşeret broşürü

Şirketlerin homeofis modunda çalışanlarına verdiği destekler renkleniyor. Evden çalışma kültürünü verimli hale getirmenin yanı sıra, salgın süresince sağlıklı kalmak öncelikler arasında yer alıyor.

Motivasyonu artırmak için projeler geliştirilirken, çalışanların morallerini yüksek tutmaları destekleniyor.

Bu desteklerden biri otomotivde koronalı günlerin hemen başında çalışanlardan yana manifestosuyla fark yaratan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ’den geldi.

Şirket Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 17 Mart tarihinden itibaren “evden çalışma” sistemine geçiş yapmıştı.

Toyota Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü, öncelikli olarak tüm yönetici ve çalışanlara ” homeofis modun nasıl?” başlıklı bir anket gönderdi.

Tüm toplantı ve görüşmelerin görüntülü olarak yapıldığı bu dönemde “Görüntülü Görüşme Adab-ı Muaşeret” adı altında eğlenceli bir doküman da tüm çalışanlara iletildi. Bu görüşmelerde nelere dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Toyota’dan koronavirüsten korunma için evde kal kampanyası

Toyota tüm şirket çalışanlarına özel “Evde Yeni Bir Gün Başlıyor” adıyla bir de broşür çıkardı. Broşürde, evden çalışmayı hem eğlenceli hale getirmek hem de çalışanların fiziksel ve ruhsal zindeliğini sağlamak amacıyla birçok öneri yer alıyor.

Ayrıca İnsan Kaynakları tarafından @toyotaturkiyeik Instagram hesabı üzerinden çalışanların aktif olarak yer aldığı atölyeler düzenleniyor. Toyota Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü, hem bilgi paylaşımını hem de evden çalışma sürecinde takipçilerine de destek olmayı amaçlıyor.

Instagram üzerinden evden çalışma paylaşımı

@toyotaturkiyeik Instagram hesabı üzerinden yapılan canlı yayınlarla bir Toyota çalışanı tarafından yoga dersleri verilerek mental ve fiziksel sağlıkla ilgili yönlendirmeler yapılıyor.

Bu tür atölyelerle kendi çalışanlarının yetkinliklerini de değerlendiren İnsan Kaynakları Direktörlüğü, yoga ile birlikte farklı alanlarda da bu tür eğitimleri sürdürecek.

Eğlenceli bir çalışma ortamı için şarkı listelerini bizzat Toyota çalışanlarının oluşturduğu 7 farklı kategorideki Spotify Listeleri de @toyotaturkiyeik Instagram hesabı üzerinden çalışanlar ve takipçiler ile paylaşıldı.

Toyota Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü, evden çalışma sürecinde çeviklik ilkesi doğrultusunda birçok faaliyeti hızlıca devreye almayı başardı.

Evden çalışma kültürünü desteklemek amacıyla yönetici ve çalışanlar bir araya geliyor. Evde vakitlerini nasıl geçirdikleri ve daha önce denemedikleri, yeni neleri denedikleri şeklindeki soruların yer aldığı mini bir anket çalışması da yapılacak.

Alınan yanıtlar @toyotaturkiyeik Instagram hesabından yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz