Toyota Türkiye fabrikası bugün üretime ara veriyor

Toyota Adapazarı fabrikası

Mart ve nisan aylarında pandemi nedeniyle üretime ara veren tesislerden Toyota Türkiye fabrikası, ağustos ayında da üretimi durduracağını açıkladı. Toyota Corolla Sedan ve Toyota C-HR üretiminin yapıldığı Adapazarı Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tesisleri, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları için 30 Temmuz 2020 ile 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında üretim yapmayacak.

Ağustos ayında üretimi durduran tesiler arasında TOFAŞ, Ford Otosan, Oyak Renault, Mercedes Benz Türk gibi diğer otomotiv üreticileri de bulunuyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 15 günlüğüne tatile çıkıyor. Fabrika çalışanlarının büyük çoğunluğu bu dönemde yıllık ücretli izinlerini kullanacak. Fabrikada sadece bakım çalışmalarında görevli personel bulunmaya devam edecek.

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2019 yılında 251 bin 637 adet araç üretmişti. Bu üretimin 230 bin 659 adeti ihraç edilmişti.

Geçen 4 yıllık süreçte de Avrupa’nın tüm Toyota fabrikaları arasında en yüksek üretim ve hibrit üretim yüzdesi oranını yakalamıştı.

Üretim faaliyetlerini Sakarya’da gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2020 yılının sonunda bir önceki yıllarda sergilediği üretim ve ihracat performansını arttırarak sürdürmeyi hedefliyor.

Toyota Türkiye fabrikası, Avrupa ve Afra fabrikaları arasında en kaliteli üretim tesisi seçilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz