Toyota RAV4 şarj edilebilir hibrit ile yeni bir sayfa açıyor

Toyota, RAV4 şarj edilebilir hibrit modeli ile birlikte Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tarihinde yeni bir sayfa açtı. Segmentine ismini vermiş olan SUV modeli RAV4’ün kablo ile şarj edilebilen hibrit modelinin örtüsü ilk kez Los Angeles’ta kaldırıldı. Hibrit teknolojisinin öncülüğünü yapan Toyota, RAV4’ün yeni hibrit modeliyle daha fazla güç ve yüksek yakıt ekonomisi sunuyor.

Bu yıl beşinci jenerasyon olarak tanıtılan RAV4 ürün yelpazesinin en tepesinde yer alıyor. Bu yılın başından itibaren Avrupa’da 105 bini hibrit olmak üzere 120 binden fazla araç satışı gerçekleşti. RAV4’ün kablo ile şarj edilebilen yeni Hibrit modeli ise, RAV4’ün konumunu daha da güçlendirecek.

0-100 km/saat hızlanma 6,2 saniyede

Yüksek performansa sahip olan RAV4’ün yeni modeli, elektrikli ve 2.5 litre benzinli motoru kombine ederek 306 HP güç üretebiliyor. Kombin sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlamayı başarıyor. RAV4’ün kablo ile şarj edilebilen Hibrit modeli bu sayede eşdeğer motorlu rakiplerini geride bırakmış durumda. Yüksek performansının yanı sıra sınıfının en iyi emisyon ve yakıt tüketimi değeri sunuyor. Yeni hibrit RAV4, WLTP standartlarına göre 30 g/km’den daha az CO2 emisyon salımına sahip.

Kablo ile şarj edilebilen Toyota Hibrit RAV4, yüksek kapasiteli lityum iyon bataryalara sahip. 60 km’den fazla elektrikli sürüş menziliyle, sınıfının en iyisi olmayı hedefliyor. Yeni RAV4 Plug-in Hybrid 2020 yılının ikinci yarısında sunulmaya başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz