Toyota Professional için düğmeye basıldı

toyota-professional-icin-dugmeye-basildi

1 milyon adetin üzerinde seyreden Avrupa hafif ticari araç pazarının son üyelerinden biri Toyota oldu. Japon şirket bu alandaki ürünlerini yeni markası Toyota Professional ile pazarlama kararı aldığını duyurdu.

Son 3 yılda yüzde 17 oranında büyüme gösteren Avrupa hafif ticari araç pazarının cazibesi artıyor. Bu çekici pazara yeni organizasyonu ile girmeye karar veren Toyota; 2020 yılı için yüzde 50 büyüme ve yıllık 100 bin hafif ticari araç satışı hedefliyor. Bu rakamı yakalamak için yeni hafif ticari araçları da piyasaya sürecek.

Toyota Professional ilk modeli Proace olacak.

Toyota Professional atağı Proace ile start alıyor

Yeni yapılanma ile birlikte Proace City satışları 2020 yılında başlayacak. Proace Van ile efsanevi Hilux pick-up modeli bu yeni marka çatısı altında satılacak.

Proace City, farklı yükleme ve koltuk konfigürasyonlarıyla birlikte farklı motor seçenekleriyle farklı iş ihtiyaçlarına yanıt verme amacındaki bir araç. Yolcu taşıyabilen versiyonlar 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Proace City’nin yükleme kapasitesi kısa modelde 3.3 metreküp; uzun versiyonda Akıllı Kargo opsiyonuyla 4.3 metreküplük hacim sunuyor.

Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 HP güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alıyor. 5 ve 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri de olacak.

İklim değişikliği ve hava kalitesi konusundaki endişeler, birçok Avrupa şehrinde yeni yönetmeliklerin gelmesine yol açıyor. Toyota bu ihtiyacı karşılamak için hafif ticari araçlarının yüzde 100 elektrikli versiyonlarını da geliştiriyor.

Toyota Professionel markasının ilk modeli Proace modelinin ilk uluslararası test sürüşlerini OTOAJANDA olarak izlemiştik. Toyota Proace nasıl bir araç hatırlamak için haberimize bakabilirsiniz.

Belma Toprak’ın Toyota Proace sürüş izlenimleri için linke bakabilirsiniz.

Toyota Türkiye Genel Müdürü açıklama yaptı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yeni “Toyota Professional” marka yapılanmasıyla ilgili yeni yaklaşımlarının nasıl olacağını anlattı.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su Ali Haydar Bozkurt yeni markaları için konuştu

Bozkurt, bu alanda uzun süredir plan yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “Hafif ticari araç segmenti potansiyeli olan ve bizim yıllardır üzerinde planlama yaptığımız bir alandı. Türkiye’de Hilux ile bu segmentinin yüzde 11’ine hitap edebiliyoruz. Proace, Proace City ve Hilux ile şimdi bu oran yüzde 75’e çıkacak. Türkiye’de 180-200 bin civarında oturmuş bir hafif ticari araç pazarı bulunuyor. Mevcut bayi ağımız içerisinde standartları değerlendirerek hizmet vermeyi planlıyoruz” dedi.

Tüm beklentileri karşılamayı ve yeni Proace modelleri ile pazarda önemli bir pay almayı hedeflediklerini kaydeden Bozkurt sözlerine şöyle devam etti;

“Toyota Professional servislerimizde ticari araç sahiplerinin en hızlı şekilde servis hizmetleri alacakları sistemler geliştirme çalışmalarını sürdürüyoruz. 360 derece bir hazırlık içerisindeyiz. 2020 yılının ilk çeyreğinden itibaren Türkiye pazarına girecek bu yeni modellerimiz, Hilux’tan sonra hafif ticari araç pazarındaki satışlarımızda itici güçlerimizden olacak.”

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here