Toyota Pazarlama yeniden yapılandı, yeni COO atandı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş yeniden yapılanmaya gittiğini açıkladı. Buna göre  yeni yapılanma ile birlikte Chief Operations Officer (COO) görevine İsmail Ergun getirildi.

Ergun, Toyota bünyesindeki yeni göreviyle birlikte; Pazarlama, Satış, Satış Sonrası Hizmetler ve Bayi Yönetimi Operasyonlarının idari, performans ve iş yönetimi kapsamındaki tüm operasyonlarından sorumlu olacak. Ergun ayrıca Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini de sürdürmeye devam edecek.

Pazarlama, satış, satış sonrası ve bayi yönetimi alanında 30 yıldan fazla tecrübeye sahip olan İsmail Ergun, otomotiv sektöründeki kariyerine 1988 yılında üretim planlama ve kontrol mühendisi olarak başladı. 1990 yılından itibaren Satış Sonrası Bölge Müdürü olarak iş yaşamına Toyota’da devam eden Ergun, yaklaşık 8 yıl boyunca bu alandaki görevini sürdürdü.

Bayi yönetiminden COO’luk görevine atandı

Toyota bünyesinde; müşteri ilişkileri, pazarlama, CRM gibi farklı bölümlerin yönetiminde de aktif rol alan Ergun; 2008 yılında “Bayi Yönetimi Direktörü” oldu. Ve bugüne kadar tüm bayi operasyonlarının yönetimini gerçekleştirdi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.’deki yeni organizasyonel yapılanma ve atama ile birlikte; COO görevini üstlenen İsmail Ergun, Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Marmara Üniversitesi’nde MIS (Management Information Systems – Yönetim Bilişim Sistemleri) Master programını da tamamlayan Ergun, evli ve bir kız çocuk babası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz