Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, İŞKUR’a işgücü talebinde bulundu

toyota otomotiv sanayi türkiye

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, yılsonuna kadar 2.500 sözleşmeli çalışan alarak başarılı olan üretimini, ihracatını ve yüksek kalite düzeyini artırarak sürdürmeyi hedefliyor. Her yıl sözleşmeli üretim çalışanı alımı yapan ve alınan çalışanların bir kısmına da kadro imkanı verilen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de normalleşme ile birlikte işe alımlar yeniden başlıyor.

Kripto para ile araba satışı başladı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye normalleşme ile gaza bastı

İŞKUR’un Mesleki Eğitim Projesi (MEGİP) desteği ile işe alınacak kişiler için Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın da katılımlarıyla proje paydaşları olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Başkan Yardımcısı Necdet Şentürk, Sakarya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya arasında imza töreni düzenlendi.

toyota otomotiv sanayi türkiye işkur
Normalleşme süreci ile sözleşmeli çalışan alımlarına hız verecek olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Nisan ve Mayıs ayları içinde yaklaşık olarak 1.000 kişinin işe başlatılmasını planlıyor.

Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında işe alınacaklar için, 3 hafta süreli oryantasyon ve mesleki eğitim sonrası kursiyerlere 6 ay süreli sözleşmeli çalışan olma imkanı sağlanacak. Ayrıca, bu alımların bir kısmı 6 aylık çalışma sonrasında uygun görülmesi halinde firmada kadrolu çalışan olma imkânına da sahip olabilecekler. İşe alım için yetiştirilecek meslek grupları ise; Kalite Kontrolcü, Oto Montajcı, Nokta Kaynakçısı, Boya Operatörü ve Plastik Mamuller İmalatçı olarak açıklandı.

2921 yılı içinde ise 2.500 kişilik geçici istihdam sağlanmış olacak.

2021’de araç almak isteyenler için: Yeni Golf 8

Başvuru koşulları

Mesleki eğitim projesine katılmak isteyen iş arayanların;
30 yaşın altında,
en az lise mezunu, Sakarya, Kocaeli veya Düzce’de ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Şartları taşıyanlar; Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’ye, Sakarya ve diğer illerin İŞKUR İl Müdürlükleri’ne veya online platformlara başvuru yapabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz