Toyota hibrit modelleri Panasonic filosunda yerini aldı

Toyota hibrit araçlar ile büyüyor

İlk kez 1997 yılında hibrit teknolojisini sunan Toyota, Corolla, RAV4, CH-R, Yaris ve Camry modelleri ile Panasonic Life Solutions Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma amaçlarına eşlik edecek.

Hibrit otomobil modelleri için daha önceden de Toyota ile pil üretimi ortaklıkları bulunan Panasonic, Türkiye’deki araç filosunu hibrit modellerle değiştirdi. Yaklaşık 100 araçtan oluşan şirket filosunda dünyanın en çok tercih edilen otomobillerine yer vererek; karbon salınımı konusunda önemli bir iyileştirmeye imza attı.

>> Toyota modelleri Avrupa’da rekor pazar payı elde etti <<

Panasonic Life Solutions Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mutlu Kutlu; “Bu yaklaşımdan hareketle, yaklaşık 100 araçtan oluşan şirket filomuzu Toyota Hybrid modellerle değiştirerek karbon salınımı konusunda önemli bir iyileştirmeye imza atmış bulunuyoruz.”

“Yapılan araştırma ve ölçümlere göre hibrit araçların dizel araçlara göre yaklaşık yüzde 15, benzinli araçlara göre ise yüzde 36 oranında daha az yakıt tüketimine sahip olduğu görülmektedir. Özellikle Avrupa’da ve ülkemizde dizel araç satışlarının gerileme eğiliminde olduğu bu dönemde hibrit araçlar, yakıt tasarrufu sağladığı gibi emisyon miktarındaki azalma nedeniyle de çevreyi daha az etki etmektedir.” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz