Toyota Hayalimdeki Araba resim yarışması tek final olacak

“Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” adı altında Toyota, resim yarışması ile tüm çocukların hayal gücüne ufak bir katkıda bulunuyor. Belki de binlerce mühendis tarafından hazırlanan Toyota modelleri tasarımlarına ilham kaynağı oluyorlardır.

Toyota resim yarışması, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için sürekli olarak düzenleniyor. Bu yıl düzenlenen, “Hayalimdeki Araba” resim yarışması finalleri ise Koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Bu öğretim yılı finalleri, gelecek öğretim yılı finalleri ile birlikte tek final olarak yapılacak.

Otomobilleri çocuklara sevdirmek ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla dünya çapında düzenlenen Toyota resim yarışması, COVID-19 salgını kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde 2020-2021 öğretim yılında yapılacak yarışma ile birleştirildi. Bu kararla birlikte yarışmaya katılmak için gönderilen resimlerin “Yeni Normal” standartları ile birlikte daha hijyenik şartlarda değerlendirilecek. Yaş gruplarına göre ayrım ve dereceye girecek çalışmaların jüri tarafından yapılacak final seçimi, sosyal mesafe kuralları kapsamında yapılacak.

Bu yıl gönderilen tüm Toyota resim yarışması katılım hakları saklı kalmak koşulu ile 2020-2021 öğretim yılına ertelendi. Bir sonraki yıl dokuzuncu kez düzenlenecek Toyota resim yarışma için gönderilecek diğer çalışmalar ile birlikte yarışacak.

Çocukların hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunan yarışmaya her sene büyük ilgi gösteriliyor. Birbirinden yaratıcı resimler dereceye girmek için jürinin karşısına çıkıyor. Çocukların dokuzuncu kez hayallerindeki otomobili resimlerine yansıtarak yer alacağı yarışmaya geçtiğimiz 8 yılda 60 binden fazla Türk çocuğu katıldı.

Bu güne kadar 5000’i aşkın eserin gönderildiği yarışma, gelecek sene gönderilecek çalışmalarla birlikte üç ayrı kategoride değerlendirilecek. 7 yaş ve altı, 8-11 yaş arası, 12-15 yaş arası) ve özel eğitim kategorilerinde jüri oylama yapacak. Her kategoride dereceye giren ilk 3 resmin sahipleri birbirinden değerli ödüller kazanacak.

Toyota resim yarışması, 2004 yılından bu yana otomobilleri çocuklara sevdirmek ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla organize ediliyor. Belki sizin çocuğunuzun da zihnindeki bir parça, gelecek nesil otomobillerin üretimine katkıda bulunabilir.

Gelecek öğretim yılında nasıl başvuracaksınız?

Toyota Resim Yarışması, “Hayalimdeki Araba” çizimini yapmak isteyen çocuklar hayallerini, A4, A3 boyutlarında veya tabloid ebatlara sahip, istenilen türde kağıda istenilen resim malzemelerini kullanarak resmedebiliyorlar.

Katılımcılar, resimlerini Toyota web sitesinden indirebilecekleri başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edebilecekler. Ayrıca Toyota’nın web sitesinden yarışmanın şartlarına, başvuru formuna ve plazaların adreslerine ulaşmak mümkün.

Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini yine başvuru formu ile birlikte Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. (Cumhuriyet Mahallesi D-100 Kuzey Yan yol No:5 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine de gönderebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz