Yılın Otomobili Yaris kardeş model bekliyor

Toyota, Avrupa’da çok tercih edilen A segmenti için yatırım yapmaya yeni bir model ile devam edeceğini açıkladı. GA-B platformu üzerinde üretilecek tamamen yeni A segmenti model; Toyota markası için giriş seviyesi rolü oynamayı ve ulaşılabilir konumda olmayı sürdürecek.

Avrupa’da Yılın Otomobili 2021

Yılın Otomobili Yaris için kardeş: Toyota A segmenti modelini hazırlıyor

Toyota’nın son dönemde çıkan yeni modelleri, TNGA mimarisi üzerine yapılan platform sayesinde; daha iyi sürüşü, daha iyi yol tutuşu, daha yüksek güvenliği ve daha dikkat çekici tasarımıyla öne çıkıyor.toyota yaris

2021 Avrupa’da Yılın Otomobili olan Yeni Yaris de, GA-B platformu üzerine yapılmıştı. GA-B platformu üzerine inşa edilecek bir sonraki model ise Yaris Cross olacak. Yaris, Yaris Cross ve yeni A segmenti model ile birlikte Avrupa’da GA-B platformu kullanan bu modellerin yıllık üretiminin 500 bini aşması bekleniyor.

toyota a segmenti

Toyota, yeni A segmenti modelin ulaşılabilir olmasıyla bu rakamlara ulaşmayı hedefliyor. Bununla birlikte bu segmentte motor seçimi de büyük önem taşıyor. Günümüzde A segmentinde içten yanmalı motorlara sahip ürünler ağırlıkta ve bu da bütçenin kilit bir nokta olduğunu gösteriyor. Pazar tahminleri de, özellikle müşteriler için finansal ulaşılabilirliğin dominant faktör olduğu pazarda; içten yanmalı motorların tercih edilmeye devam edeceğini ortaya koyuyor.

Hyundai Bayon 2021 tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz