Tesla üretimi durduruyor; yeni strateji tasarım mı olacak?

Önce fabrikasının suyu kesilen, daha sonra yılan davası ile fabrikasının yapımı durdurulan Amerikalı üretici Tesla, zorluklardan kurtulamıyor. Tesla yönetimi şimdi de üretimi durduruyor! Model S ve Model X üretimine ara verileceği resmi olarak açıklandı.

Başlıca nedeni, markanın yelpazesindeki en pahalı iki elektrikli otomobile olan ilginin sürekli olarak azalması olarak görülüyor. Ortaya atılan söylentiler 18 günlük durdurmanın Model S ve Model X için çok ihtiyaç duyulan bazı donanım ve tasarım güncellemelerini tanıtmak için kullanılabileceğini öne sürse de, şirket tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Tesla Model S

Tesla üretimi durduruyor çünkü, şu anda sedan ve SUV modellerin üretimine normal miktarlarda devam etmenin tamamen anlamsız olduğuna inanıyor. Tesla’ya göre bu, büyük stokların ortaya çıkmasına ve markanın bayilerinin depolarında aşırı kalabalıklaşmaya yol açacak. Model S ve Model X’e olan müşteri ilgisi önceki seviyelere dönerse, Tesla normal üretime devam edecek.

Şimdilik sadece, iki model için 24 Aralık ve 4 Ocak tarihleri arasındaki süre zarfında geleceğe yönelik program yapılacağı biliniyor. Bu moladan sonra, üretime devam edilecek fakat donanım veya tasarım güncellemesi yapılacak mı henüz belli değil. Seçenekleri arasında mevcut strateji ile devam etme imkanı bulunan Tesla, her an bir sürprizle karşımıza çıkabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz