Lexus LC 500 : Bu otomobili iki kişi alabilecek

Lexus LC

Sayılı üretilip, koleksiyonlara girmek üzere sınırlı kontenjanla müşterilerine teslim edilen otomobillere bir yenisi daha eklenmek isteniyor. Lexus LC 500 süper coupe Türkiye’de satışa çıkıyor. Hibrit Lexus LC 500 modeline Türkiye’de sadece 2 kişi sahip olabilecek.

Lexus LC 500h’de 3.5 litrelik 359 HP güç üretebilen V6 hibrit bir motor kullanılıyor. Hibrit motora sahip olan LC 500h modelinde Multi Stage Hybrid Sistemi bulunuyor. Daha fazla güç ve tork, daha yüksek verimlilik sağlayan sistem, güç ve yakıt tüketimi arasındaki optimum dengeyi koruyor. Aynı zamanda sportif ve keyif verici bir sürüş için gaz pedalının sürücüye verdiği tepkinin motor devriyle uyum içerisinde olmasını sağlıyor.

LC’nin 477 HP güç üretebilen 5.0 litrelik atmosferik motora sahip benzinli versiyonu da, özel sipariş üzerine Türkiye’ye getirilebilecek. LC 500, 2.870 mm dingil mesafesi ve 4.760 mm uzunluğuyla sportif ölçülere sahip. V8 motorlu LC 500, dünyada ilk kez sunulan, günlük sürüş rutinlerini öğrenebilen 10 ileri otomatik şanzımanıyla öncülük ediyor. LC 500, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.7 saniyede gerçekleştirebiliyor.

Konseptten sınırlı seri üretime Lexus LC

Lexus LC’nin arkası da gösterişli

Lexus doğasına uygun yenilenen ön panjur ve hareketli arka kanat otomobile çarpıcı bir görünüm kazandırıyor. LC 500’ün üçlü LED far ünitesi ise, ultra kompakt yapısıyla alçak kaput çizgisini ve kısa ön bölümü daha da belirginleştiriyor. Arka tarafta kaslı çamurluklara sahip olan LC 500 dengeli bir duruş gösteriyor.

Sürüş pozisyonu ergonomik bir sürüş için ve güven verecek şekilde özenle oluşturuldu. Sürücünün oturduğu kısmı ağırlık merkezine yakın olacak şekilde tasarlanan LC500’ün aynı şekilde direksiyon tasarımına da özel bir önem gösterildi. Yeni LC’de maharet gerektiren el yapımı işçilikler ve işçilik kalitesi, Lexus’un detaylara verdiği önemi gösteriyor.

Yeni LC 500’de standart olarak Lexus Safety System+  ve yeni geliştirilen çarpışma önleyici sistemleri yer alıyor. Ayrıca Ön-Çarpışma Sistemi (PCS) Milimetrik radarı ile yayaları tanıma özelliğine sahip. Tüm hızlarda çalışan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Şerit Takip Asistanı (LKA) ve Otomatik Uzun Huzmeli Far Asistanı (AHB) ile birlikte LC 500’de üst düzey güvenlik sistemleri kullanıcıya sunuluyor.

Türkiye’de bu yıl yalnızca 2 kişinin sahip olabileceği Lexus, Ekim ayından itibaren showroomlarında en ön sırada yerini alacak. Sportifliğin ve lüksün önemini öne çıkaran coupe LC 500h modeli, Türkiye’de 1 milyon 690 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz