Tam elektrikli Partner, Berlingo ve Combo 2021’de sahneye çıkıyor

Peugeot, Citroen, Opel ve Vauxhall markalarını taşıyan Groupe PSA, 2021’de küçük van tipi araçlarının tamamen elektrikli versiyonlarını tanıtacağını duyurdu. Peugeot e-Partner, Citroën ë-Berlingo, Opel Combo-e ve Vauxhall Combo-e ile PSA Grubu, Sıfır CO2 emisyonlu taşıma hizmetlerini pazara sunmuş olacak. Grubun Avrupa’daki Hafif Ticari Araç portföyünün tamamı gelecek yıl bitmeden elektrikli hale gelecek. Tamamen elektrikli seçeneği, Peugeot e-Rifter, Citroën ë-Berlingo, Opel Combo-e Life ve Vauxhall Combo-e Life yolcu araçlarına (kombi van)kadar genişleyecek.

Groupe PSA 2019’dan itibaren yeni modellerinin hepsinde tamamen-elektrikli ya da şarj edilebilir hibrit versiyonlar da sundu. PSA 2025’e kadar tamamen elektrikli bir portföy oluşturmayı hedefliyor.

Bu yıl orta van ve büyük van modellerinin elektrikli versiyonlarını piyasaya sürmelerini takiben; Peugeot, Citroën, Opel ve Vauxhall markaları 2021’de küçük van modellerin onların yolcu versiyonlarının da tamamen elektrikli versiyonlarıyla ürün yelpazelerini tamamlayacak.

PSA’nın yeni nesil van modelleri 2019 “Yılın Van Tipi Aracı” ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödülün sahibi oldu. Yolcu tipi araçları da AutoBest’in “Avrupa 2019’un En Değerli Aracı” ödülüne layık görüldü. 2018 Eylül ayından bugüne bu seri dünya çapında 650.000 birimi aşan satışa ulaştı.

Elektrikli küçük vanlar ve akü paketleri Vigo tesisinde (Galiçya, İspanya); elektrikli motorlar Tremery’de (Fransa) ve şanzıman dişlileri Valenciennes’de (Fransa) bir araya getirilecek.

eCMP platformundan gelen güç aktarım mekanizması; 100kW’a kadar güç çıkışına olanak tanıyan su soğutmalı 50kWh elektrikli akü; 100kW/136bg elektrikli motor ve iki güç seviyesinde çalışabilen araç içi şarj aygıtından (tek-fazlı 7.4kW ve üç-fazlı 11kW) meydana geliyor.

Xavier Peugeot, Groupe PSA Hafif Ticari Araçlar İşletme Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı: “Küçük vanların ve ilgili yolcu araçlarının bu tamamen-elektrikli türleriyle Groupe PSA, elektriğe geçiş atağına devam ediyor ve şimdi de performanstan hiçbir taviz vermeden tamamen elektrikli Hafif Ticari Araç portföyünü sunuyor.” dedi.

 

2 YORUMLAR

  1. combo harika bir model. Benim işimi fazlasıyla görüyor. Hem aile arabası olarak hem de ticari işler için kullanabiliyorsunuz

  2. Opel Combo araçları iş için harika modeller. Çok kullanışlı olmasının yanında sunduğu konforda hiç azımsanacak gibi değil. Opel araç kullandığım için çok memnunum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz