Suzuki Jimny 2019 yeni maceralara hazır : Sierra pick up ve Survive 4×4 geliyor

Japon küçük otomobil ustası Suzuki, son yılların en önemli ataklarından biri olmaya aday hamlesini başlattı. Uzak Doğulu markanın yenilediği Jimny modeli, bu yılki Tokyo Otomobil Fuarı’nda şekilden şekile girecek.

Suzuki, 2019 yılı ilk yarısında Türkiye yollarına da çıkaracağı yeni Jimny ile bu tür yenilikçi versiyonlarını fabrika aracı olarak satıa çıkarır mı henüz belli değil. Ama Suzuki modellerinin modifiye ve değişikliklere elverişli olduklarını düşündüğümüzde, yeni Jimny’i de kılıktan kılığa görebiliriz.

Yeni Jimny, 4×4 kavramına yeni bir boyut katmaya aday, küçük, sevimli, güçlü ve yetenekli görünüyor. Hele yeni ortaya çıkacak Jimny Sierra ve Jimny Survive gövdeler hayranlık uyandırıcı bir geleceğin habercisi.

Tokyo Fuarı’nda sahneye çıkıyor

Suzuki, Ocak ayının ilk haftasında başlayacak Tokyo Otomobil Fuarı için etkileyici bir Jimny hazırladığını duyurdu. Jimny Survive adı verilen yeni pickup, dikkat çekici görünümüyle gönülleri fethetmek isteyecek.

Jimny “Survive” hayatta kalma mücadelesi içeren bir maceraya zorlanmadan atılabilecek bir araç olduğu izlenimi veriyor. Yükseltilmiş yapısı, tavanda hazır tutulan kum zemin levhaları, vinç ve harici bir rollbar ile kaplı bu araç, en pahalı ve gösterişli araçların zorlanacağı çamurlu, kumlu zeminlerden başarıyla çıkacağının işaretlerini veriyor. Belki bir Humvy, bir Defendar veya Land Crusier bu tür seminerle başa çıkabilir.

Bu gidişle Jimny’nin satışına başlandıktan sonra bir çiçek gibi açılmasına ve çeşitli Jimny gövde yapısındaki araçlara rastlamamız için çok fazla zamana ihtiyaç olmayacak.

Jimny için alıcı adaylarının kafasında halen bir soru var. Aracın iç genişliği yeterli mi? Dış hatlarıyla gerekli etkiyi yaratan bir aracın içinde de sürüş rahatlığı aranıyor. Bir de uzun kilometrelerde nasıl bir sürüş hissi yaratacağı.

Jimny Sierra ve Survive, yol dışına çıkmaya hazır

Yeni Suzuki Jimny 2019 için geliştirilen Sierra pick up ve Survive 4×4 versiyonları eski nesil güçlü arazi araçlarının DNA’larını taşıyor. Her iki versiyonun lastik-jant kombinasyonu, donanımları ve karoser parçalarında off road hava hissediliyor. Bu aksesuarlar yeni Jimny ile satışa çıkarmı şimdiden belli değil. En azından resmi bir açıklama yok. Fakat Suzuki Jimny fanları bunları orijinal satın alabilmek isteyebilir

Suzuki Jimny satışa çıktı, fiyatı ve özellikleri

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz