SUV Honda modelleri TrailSport ile arazi aracına dönüşüyor

SUV Honda modelleri
Honda Passport

Geniş asfalt yollar, budaklı patikalar ve kumlu araziler keşfedilmeyi beklerken Japon üreticiler de araçlarını her türlü koşula uyum sağlaması için geliştirmeye devam ediyor. Subaru’nun Wilderness’i, Toyota’nın TRD Pro’su derken; ülkemizde CR-V ve HR-V SUV modelleri bulunan Honda, arazi odaklı yeni bir versiyon ile otomobil severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Honda’nın arazi odaklı ilk donanım adımı olan TrailSport, başlangıç olarak yalnızca görünüm detayları içeriyor. Pickup ve SUV modeller için güncelleme alacak olan Trailsport, ilk etapta daha sağlam stil, ek koruyucu kaplama, kontrast oluşturan iç dikişler ve kolay özelliklere sahip bir görünüm paketi şeklinde ortaya çıkacak.

Ek arazi donanımı bekleyenler, kısa bir süre hayal kırıklığına uğrayacak olabilir. Ancak Honda, önümüzdeki yıllarda; sert arazi lastikleri, tam boyutlu yedek lastikler, iyileştirilmiş yerden yükseklik, araziye yönelik süspansiyon ayarı, gövde altı zırhı ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle donanmış arazi versiyonlarını piyasaya sürecek.

Tam olarak kullanıma sunulması birkaç yıl sürmesi beklenen TrailSport donanımı; başlangıcı Honda pickup Ridgeline ve SUV Passport modellerinde yer alarak yapacak. Henüz belli olmasa da Honda CR-V, HR-V ve Pilot gibi diğer SUV modelleri üzerinde de kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Şimdilik çok az ipucuyla ortaya çıkan arazi odaklı TrailSport versiyona sahip modeller sonbaharda satışa çıkacak. Hep birlikte yeni donanımla karşımıza çıkacak olan araçların nasıl bir görünümle ve performansla geleceğini bekleyip göreceğiz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz