Subaru Forester WRX STI 2 hafta sonra örtüyü kaldırıyor

Subaru Forester ne kadar hızlı olabilir? Nihayetinde SUV ailesinin en ağırbaşlı modellerinden biri ve hıza ihtiyacı var mı? Japonlar performans ve arazi kullanımına birlikte odaklanıp bir konsept ortaya koymuş. Ocak ayında Tokyo Motor Show’da Subaru Forester STI konsepti sergilenecek.

Subaru Forester STI Concept, 19 inç alaşım jantlar, yeşil limon fren kaliperleri, yeşil limon rengi gövde parçaları ile dikkat çekiyor. Ön, yan ve arka kısımda tipik STI detayları da modeli farklılaştıran özellikler arasında.

Peki üzerinde farklı bir motor var mı? Subaru farklı bir motordan bahsetmiyor; ancak konseptin üzerinde 2.0 litre dört silindirli Boxer motor olduğu dile getiriliyor. Yumuşak hibrid motor, Japonya pazarında Forester’da yer alan 157 hp gücündeki standart motorun çok daha güçlü olması bekleniyor. Ancak konsept şimdilik güç değil görsel şova odaklanmış durumda.

Forester STI Concept sadece bir görünüm paketi olsa da, Subaru’nun bunu havalı bir ürünün önizlemesi gibi sunduğu düşünülüyor. Belli ki detaylar Tokyo’da ortaya çıkacak. WRX STI’nin ruhu, rallici kökler, arazi yeteneği, bir Forester’da oldukça güzel bir şekilde ortaya çıkacak. Güvenlik konusunda takıntı düzeyinde hassas olan Subaru, muhtemelen Kuzey Amerika için 300 HP üzeri bir güç peşinde olmayacak.

14 Ocak’ta Detroit’teki 2019 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak WRX STI ortaya çıkacak. Konsept, 3 gün öncesinde de Tokyo Otomobil Fuarı’nda 11 Ocak’ta günyüzüne çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz