Şirketlere ve 5 yıldızlı otellere dev Volkswagen Viloran

The VW Viloran is, in conjuction with Chinese automaker SAIC, VW's first move into the premium minivan space to challenge the Buick LM8 and Lexus competitors.

Bir yandan elektrikli araç planları bir yandansa yeni modeller otomotiv dünyasının elini meşgul ediyor. Avrupa’da büyük elektrikli araç hamlesini hazırlayan Volkswagen, Çin’de yeni büyük minibüsü Volkswagen Viloran ile hava atmaya başladı.

Yeni Viloran, Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtılalı çok olmadı. Ama Avrupa’da satılan Sharan modelinin yerini almayacağı belli oldu.

Yeni Volkswagen Viloran SAIC-VW ortaklığı fabrikalarında üretiliyor
Bir diğer VW ortaklığı FAW-VW ise Viloran’ın 7 koltuklu büyük crossover versiyonunu üretecek. Haksızlık olmasın …

Çin’de minibüs pazarı ikiye ayrılıyor. Çin markaları tarafından çok düşük fiyatlarla satılan kompakt modeller bir ayağı oluşturuyor. İkinci ve büyük dilimde ise şirketler tarafından kullanılanlar ile 5 yıldızlı otellerin VIP taşımacılığında yararlandıkları minivanlar var. İki segment arasında çok geniş bir boşluk var.

Volkswagen şimdi minivan segmentinin en tepesine; Buick GL8 ve bir dereceye kadar Honda Odyssey ile Elysion’a saldırıyor. Avrupalı Sharan ile Viloran’ın ilgisi yok. Viloran 5 metre 31 cm uzunluğunda.

Aracın ikinci sıra koltukları iki koltuklu. Ayrıca konforlu koltuklar bunlar. Elektrikli ayarlanabilir koltuklar. Bacak destekleri ve saklama bölmeleri de içeren kolçakları var. Aradan üç kişi üçüncü sıraya geçebilir.

Yeni Viloran görkemli boyutlarına rağmen, grubun genel platformu olan MQB üzerinde yükseliyor. 2.0 Turbo 220 beygir gücünde ve 350 Nm torka sahip motor çift kavramalı 7 ileri DSG ile kombine edilmiş.

Viloran SAIC-VW tarafından üretilecek. Bunu telafi etmek için, diğer ortak girişime FAW-VW, benzer boyutlarda büyük bir 7 koltuklu versiyon üzerinde çalışacak. Bu model son Şangay Otomobil Fuarı’nda  SMV Concept olarak gösterilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz