Scania R 420 Tır ile 2 milyon kilometrelik hayal gerçekleşti

Belki de birçok gencin hayalidir sevdiği bir otomobil ile en güzel anlarını ve yıllarını aracıyla birlikte paylaşmak. Bazıları hayalinin peşinden koşmaya gider, bazıları ise hedefinin peşine koşmayı düşünür. 15 yıldır aracıyla birlikte hayatını paylaşan Serhat Mete ise Scania R 420 tır modeli ile 2 milyon kilometrelik hedefine ulaştı.

Serhat Mete, 2005 yılında sıfır olarak alınan Scania R 420 modeli ile sadece bakımları yapılarak ve motor kapağı hiç açılmadan dünyanın çevresini 50 kere dolaşmaya eşdeğer bir mesafe kat etti.

Serhat Mete ve babasının şoförlüğüne eşlik eden Scania, motorla ilgili hiçbir sorun yaşamadan 2 milyon kilometre yol kat ederek, dayanıklılığını ve performansını da ispat etmiş oldu.

Scania R 420 tır sahibi anlatıyor

Her şey bir hayalle başladı; Serhat Mete, 2005 yılında Scania tarafından global olarak düzenlenen “Genç Avrupalı Tır Sürücüsü” yarışmasının Türkiye elemelerine katılmak istemiş, ancak yaşı tutmadığı için katılamamış.

Büyük bir burukluk yaşamasının ardından kendine bir söz verdiğini belirten Mete, “Babam tır şoförüydü ve farklı bir marka çekicimiz vardı. Aynı dönemde Gazi Üniversitesi İşletme bölümünde okuyordum. Babama çok ısrar ettim ve bu Scania R 420 tır modelini aldık.

2009 yılında okulu bitirene kadar yılına kadar babamın yanında yedek şoför olarak çalıştım. Okul bitince de direksiyona ben geçtim. O yarışmaya katılamadım ama o gün kendi kendime bir söz verdim.

Ben iyi bir şoförüm ve bu araçla en az 2 milyon kilometre yol yapıp kendimi ispat edeceğim demiştim. Bu sözümü Scania R 420 tır modeli ile yerine getirdiğim için de çok mutluyum.

Aldığımız günden bu yana aracın sadece rutin bakımları yapıldı. Motorunun kapağı hiç açılmadı, bakım hariç kimse dokunmadı. Hayallerime yaptığım iş ile imzamı atmak istedim ve attığımı düşünüyorum” diyerek sevincini belirtti.

Mete Ailesi, 2005-2009 yılları arasında yurtdışı nakliyesinde çalışmış. 2017 yılına kadar ise yurt içinde soğuk zincir taşımacılığında kullandığı Scania R 420 tır aracı ile halen yaş sebze meyve taşıyor.

Scania, düşük işletme maliyetleri ve uzun kullanım ömrü ile müşterilerine çözüm ortağı olmayı başarıyor. Uzun ömürlü araçlarının hala kullanılabilir olması gibi nedenlerle ikinci el olsa bile bir yatırım ürünü haline geliyor.

Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Scania, geniş yetkili servis ağı ile her zaman müşterilerinin yanında oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz