Sanal alem şampiyonu bu kez pistlerde başarıya koştu

Hafta sonu yapılan British GT Championship yarışını sanal dünyanın şampiyonu bir isim kazandı; James Baldwin isimli yarış tutkunu sanal dünyadaki başarılarını bu kez gerçek pistlere taşıdı.

Baldwin; geçen yıl düzenlenen Dünyanın En Hızlı Oyuncusu yarışmasında bir dizi gerçek sürüş, simülasyon sürüş ve fiziksel uyumluluk testlerinde 2 haftanın sonunda dünyanın en hızlı oyuncusu unvanını almıştı. Eski  espor oyuncusu artık yeni bir yarışçı.

Dünya şampiyonluğu bulunan eski Formula 1 pilotlarından eğitim alan Baldwin’in asıl ödülü; 2009 Formula 1 şampiyonu Jenson Button’ın da yarıştığı British GT Championship’te gerçek yarışlara katılmak oldu.

Baldwin, British GT Championship’te İngiltere’nin ünlü Brands Hatch, Donnington Park ve Silverstone pistlerinde altı yarışa çıkacak. Üstelik 22 yaşındaki genç yarışçı, ilk yarışında takım arkadaşı Michael O’Brien’a aracı teslim etmeden önce 3. sıraya kadar çıktı.

Yarış sonunda damalı bayrağı gören ilk araç, O’Brien’ın aracı oldu. Böylece Baldwin, ilk yarışında zafere ulaşmayı başardı.

World’s Fastest Gamer yarışmasının kurucusu Darren Cox, Baldwin ve takım arkadaşının zaferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada bu sonucun yalnızca Baldwin’in yeteneklerini göstermekle kalmadığını, simülasyon oyunları ile gerçek dünya arasındaki sınırların ne kadar azaldığını ve dijital araçlar ile gerçek araçların birbirine ne kadar benzediğini gösterdiğini de söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz