Renault’da maaşlara yüzde 25 koronavirüs tasarrufu

Renault Başkanı Jean-Dominique Senard

Renault Yönetim Kurulu 2020 yılında en azından ikinci çeyrek için alacağı ödemelerin yüzde 25 oranında azaltılmasına karar verdi.

Bu karar aynı zamanda direktörleri de kapsıyor. Renault Yönetim Kurulu, Jean-Dominique Senard başkanlığında toplanarak 24 Nisan 2020’de yapılması planlanan Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nı 19 Haziran 2020’ye erteledi.

Genel Kurulun detaylarının daha sonra pay sahiplerine bildirileceği belirtilirken; katılımcıların genel kurul toplantısının da 12 Haziran 2020’de yapılması planlanıyor.

Dünyadaki koronavirüs pandemisine bağlı olarak Renault Yönetim Kurulu temettü dağıtımı önermemeye karar verirken; Renault Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı, ücretlerinin düşürülmesine karar verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, 2020 yılı ikinci çeyreği için ücretini en az yüzde 25 düşürürken, yönetim kurulu üyeleri de 2020 mali yılı için huzur haklarının yüzde 25 oranında azaltılmasına oy birliğiyle karar verdiler.

Tasarruflar, 2 Nisan 2020’de imzalanan Dayanışma ve Gelecek Sözleşmesi kapsamında kurulan dayanışma fonuna aktarılacak.

Maaşlar dayanışma fonuna aktarılacak

Kesintilerden elde edilecek tasarruf miktarı, 2 Nisan 2020 tarihinde imzalanan Dayanışma ve Gelecek Sözleşmesi kapsamında dayanışma fonuna aktarılacak.

Geçici bir dönem için Renault SA İcra Kurulu Başkanlığını yürüten Clotilde Delbos’un da 2020 yılının ikinci çeyreği için alacağı ücret, en az yüzde 25 oranında azaltdı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz