Renault Trucks T ailesine 2019 yılı erken geldi

Renault Trucks T 2019

Türkiye otomotiv pazarı açısından kötü geçen 2018’in belki de en çok kaybedeni ağır ticari araç sektörü oldu. Buna rağmen firmalar yeni modellerle 2019 yılında yeni bir ivme yakalamak istiyor. Renault Trucks da 2019 model yeni kamyonunu yılın son ayında satışa çıkardığını açıkladı. Renault Trucks T 2019 modeli, deri koltukları, düşük emisyonu, performansı ile iddia peşinde.

Yeni Euro 6 Step D motorla donatılan T 2019, önceki modellere göre yüzde 3 ekstra yakıt tasarrufu vaat ediyor.

Renault Trucks T 2019, normal ve yüksek kabin olarak geliyor. Her iki kamyon da 1 Eylül 2019 tarihinde yürürlüğe girecek yönetmeliğe uygun DTI 11 ve DTI 13 Euro 6 Step D motorlara sahip. Araçlar, daha yüksek dayanıklılık için yeni malzemelerden üretilen ileri nesil bir partikül filtresine sahip.

Renault Trucks T 2019 ailesi

Araç verileri araçta depolanıyor

Renault Trucks T 2019, yeni nesil bir Optivision sistemi ile geliyor. Vites değişimini optimize etmek için yol yapısını kullanan bu öngörülü hız regülatörü; verileri doğrudan araç bilgisayarında depoluyor. Böylece GPS’in tünel gibi bilgi sağlayamadığı bölgelerde bile bağlantı kaybolmuyor. Aynı zamanda rota bilgisi daha kesinlik kazandığından sürücülerin yolculuğu daha iyi planlamasını sağlıyor.

Diğer önemli bir özellik olarak uyarlanabilir Eco Hız Kontrol Sistemi, yeni ayarlarıyla yakıt tüketiminin düşmesinde rol üstleniyor.

Kabin içi ve sürücü konforu iyileştirildi

Yeni kamyonunun kabin içinde de iyileştirmeler yapılmış. 2019 model T serisi kabinlerinde kalite hissi yüksek yeni kaplamalar kullanıldı.

Araç gösterge panosunda, siyah deri koltuklar ve yeni bir gri tavan döşemesiyle birlikte kapıların içinde karbon kaplama da bulunuyor.

Araç dışında, radyatör ızgarası ve kanat aynaları artık parlak siyah veya eloksallı turuncu gibi iki renk seçeneğiyle özelleştirilebiliyor.

Sürücü kapısında yer alan Renault Trucks plaketinde, aracın adı, gücü ve motor özelliklerinin görünürlüğü artırılmış. Ayrıca, araç sahiplerinin diledikleri şekilde kişiselleştirebilecekleri özel boş bir bölüm de bulunuyor. İstenirse buraya memleketi, kan grubu, araç sahibi veya şirketin ismi gibi ekstra içerik yazılabilecek.

Renault Trucks T ve T yüksek kabin 2019 çekici modelleri, satışa sunulmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz