Red Bull Dünya Finali; Türk yarışmacı podyumda yerini aldı

İstanbul’un ev sahipliğini üstlendiği Red Bull Dünya Finali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlendi. Dünya finalinde 17 farklı ülkeden 20 yarışçı şampiyonluk için yarıştı. Jüri koltuğunda Yağız Avcı, Mad Mike, Nicolas Dufour ve Aleksandr Grinchuk yer aldı.

Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde uzun süre nefesleri kesen mücadelelerin ardından sonuçlar belirlendi. Yarışmanın birincisi Ürdün’lü pilot Anas El Helo oldu. Başarılı bir performans sergileyerek ikincilik kupasını kazanan İbrahim Yücebaş ise K.K.T.C. bayrağıyla birlikte Türkiye bayrağını podyumda göndere çekti. Üçüncülük kupasının sahibi Gürcistan adına yarışan Vakhtang Khursidze oldu.

Dünya Finali’nde Yarışmacılar sürpriz bir şekilde podyumda Kenan Sofuoğlu, TOSFED başkanı Eren Üçlertoprağı, İBB Gençlik ve Spor müdürü Ayhan Kep gibi isimlerden kupalarını aldılar.

Gürcistanlı pilota üçüncülük ödülünü Ayhan Kep, ülkemizi temsil eden ve ikinci olan İbrahim Yücebaş’a Eren Üçlertoprağı, şampiyonluk ödülünü ise Kenan Sofuoğlu teslim etti.

Ödül teslimlerinin ardından sorularımıza yanıt veren Türk yarışmacı İbrahim Yücebaş; “Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çok zorlu bir parkurda yarıştık buna rağmen kazasız belasız güzel bir yarışma oldu. Final turlarının atmosferi çok güzeldi her turda kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim, özellikle son turda seyircilerimizin de desteğiyle yüksek puan elde ettik. Son turda farkı kapatmamıza rağmen penaltı kuralları ele alınınca ufak bir puan kaybıyla ikinci olduk.”diye belirtti.

Drift yıldızı Abdo Feghali’nin gösterisi ile başlayan dünya finalinin mola süresinde Feghali yeniden şov için pistte yerini aldı. İlk gösteriye kendi aracıyla çıkan Feghali, kendisine Harun Taştan tarafından hediye edilen Murat 124 ile mola süresi boyunca gösteri yaptı.

Murat 124’ün içinde Feghali ile birlikte Mad Mike ve Alexandr Grinchuk da vardı. Hediye edilmiş Murat 124’e binen üçlü biraz sıkışsalar da kısa bir şovun ardından seyircileri selamlamayı ihmal etmedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz