PTT’den dev adım: Tam 2.539 araç satın aldı

Posta, kargo, bankacılık, lojistik ve elektronik ticaret alanlarında faaliyet gösteren PTT A.Ş., 2.539 araçlık filo araçlarını teslim aldı.

PTT’nin faaliyetleri için Türkiye’nin dört bir yanında kullanılmak üzere alınan araçların 1.507’si Fiat Doblo ve Fiorino oldu. Tofaş’ın Bursa’da yer alan fabrikasında düzenlenen teslimat törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu katıldı.

PTT, büyük alıcı olarak sahnedeydi.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) araç filosu yapılanmasında tercihini yerli modellerden yana yaptı.

PTT araç filosu 10 bini geçti

Teslimat töreninde konuşma yapan PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik şunları söyledi:

“PTT, şu an 41.742 personeli ve 4.870 işyeriyle ülkemizin her köşesine hizmet götürüyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, hâlihazırda 9.237 taşıtla hizmet verdiği tüm operasyonuna, 2 bin 539 taşıt daha dahil ediyor. Bunun yanı sıra 1.850 aracımızın sözleşmesi tamamlanıyor. Müşterilerimize hizmet sunduğumuz taşıt sayımız 10 bin 270’e ulaşıyor. Şirketimizin 2023 hedefi 100 bin personel ve 15 bin işyeridir.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz