PSA Grubu Türkiye, markanın dünya SSH şampiyonu oldu

0
220

PSA Grubu Türkiye satış sonrası ekibi, Paris’te düzenlenen Dünya Kupası yarışmasında birinci oldu. PSA Grubu bünyesindeki bayilerin satış sonrası hizmetlerini yürüten servis müdürleri ve danışmanları takım halinde yarıştı. 2 – 6 Aralık tarihlerinde tüm PSA servis danışmanlarının katıldığı PSA servisleri Dünya Kupası yarışmasına 6 kıtadan toplam 100 takım katıldı.

Türkiye temsilcisi servis ekibi Fransa’da gerçekleştirilen son 8 ülkenin arasına girerek, finale adını yazdırdı. Türkiye servis danışmanları ekibi; finaldeki performanslarıyla PSA Grubu servislerini kapsayan küresel yarışmanın birincisi oldu.

Yarışma kapsamı tüm takımlar için satış sonrası ile ilgili tüm konuları içeriyordu. Önce Teknik, ticari, kalite, garanti ve yedek parça konularının ele alındığı 50 soruluk süreli online bir sınavdan geçildi. PSA Türkiye çatısı altındaki bayilerin servis danışmanı ekibinin katılım gösterdiği yarışma için 3 aylık eleme ve eğitim süreci gerçekleştirilmişti. Online sınavda en iyi sonuçları elde eden Türk servis danışmanları ilk elemeyi geçmeyi başardı. Yarışma sonucunda PSA Türkiye servis danışmanları tüm PSA çalışanları arasında birinciliği elde etti.

PSA Grubu Türkiye SSH ekibi, finalde tüm dünyadan finale kalan 8 ülke takımıyla yarıştı.

Fransa’da gerçekleştirilen final gecesinde PSA Grubu Satış Sonrası Kıdemli Başkan Yardımcısı Christophe Musy’nin de yer aldı. PSA Grubu Türkiye adına Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü Mehmet Nejat Vardal, Öztek Çekmeköy bayisi adına Tuğrul Keleş ve Mepa İkitelli bayisi adına İbrahim İlkay İnanç katılım gösterdi.

Türkiye ekibi; PSA Grubu’nun dünya çapında gerçekleştirdiği bu yarışmada elde ettikleri başarıdan dolayı duydukları mutluluğu paylaşırken, şu açıklamayı yaptılar: “Müşteri odaklı yaklaşımlarımız sayesinde gösterdiğimiz olumlu gelişim ve geri bildirimler bizleri daha iyisini yapmak üzere motive ediyor.”

Yedek Parça ve Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth, PSA Grubu Türkiye servis danışmanlarını, elde ettikleri başarıdan ötürü tebrik etti.

Furth; “Müşteri memnuniyetini her zaman merkeze koyan ekibimizin liderliğinde bayi servis danışmanlarının elde etmiş olduğu bu başarıdan büyük gurur duyuyoruz. Hedefimiz her zaman satış sonrasında satın alma gücü ve araçların yaşlarına bakılmaksızın, dünya çapındaki tüm müşterilerin satış sonrası ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak.”

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here