PSA, 3008 ve Grandland X üretecek yeni fabrika için anlaştı

Alman Opel’i kanatları altına aldıktan sonra pazarlama ve satışta bağımsız, üretimde tek el anlayışını benimseyen Fransız PSA- kompakt SUV modellerin ortak üretimi için hükümet ile anlaştı. PSA Grubu, Namibya’nın Walvis Koyu’nda Opel ve Peugeot araç montajı yapacak bir tesis kurmak için Namibya Hükümeti ile anlaşma imzaladı.

Otomotiv devi ile Namibya Development Corporation (NDC) arasında oluşturulan ortak girişim, PSA’nın “Push to Pass” planının bir parçasını oluşturuyor.

Opel’in Grandland X ve Peugeot 3008 modelleri, aynı altyapıyı paylaşan iki araç olarak yollara çıktı. Bu iki araç 2018’in ikinci yarısından itibaren Namibya’da üretilecek. Tesisin hedefi 2020’ye kadar yıllık belli bir rakama ulaşmak ve SACU’yu (Güney Afrika Gümrük Birliği) pazarının ihtiyaçlarını karşılamak.

SACU’ya dahil olan ülkeler Namibya, Güney Afrika, Botswana, Lesotho ve Svaziland. PSA’ya göre Opel, “bölgede gerçek bir potansiyele” sahip marka olarak öne çıkıyor.

“Namibya yatırımı, PSA Grubu’nun Afrika ve Orta Doğu’daki satışlarını artırmak için geliştirdiği uzun vadeli stratejisinin bir parçası. Grup, bu bölgedeki satışlarını 2025 yılında 1 milyon adete yükseltmeyi hedefliyor.”

PSA’nın Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Jean -Christophe Quemard. “Bu yeni kapasite, Opel ve Peugeot müşteri beklentilerimiz doğrultusunda ürünlerle bölgesel pazarlara hizmet edecek.” açıklamasını yapıyor.

Afrika kıtasına ek olarak, Opel zaten var olan Güney Amerika ve Asya’daki diğer pazarlardaki varlığını güçlendirecek. Ayrıca, 2020 yılına kadar 20’den fazla yeni pazara girecek.

Yeni Opel Grandland X ve Peugeot 3008’in yanı sıra, daha sonraki bir aşamada Walvis Bay, Namibya’da diğer modellerin de bir araya getirilmesi gündeme gelecek. Yeni tesiste bir araya getirilecek potansiyel araçlar hakkında konuşmak için henüz çok erken, ancak muhtemelen bunlar diğer crossover/SUV tarzı araçlar olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz