Porsche rakibimiz olamaz

Tesla’nın California yollarına açık ara üstünlüğünü koyan üst sınıf sedan elektriklisi Model S’in 2013 yılındaki lansmanından bu yana doğrudan bir rakibi çıkmadı.

Tesla'nın bu alandaki başarısı karşısında, Audi ve Porsche gibi Almanların Model S’e rakip olabilecek projeler konusunda araştırmalar yaptığı gündeme geldi. Ancak Porsche bunu halen doğrulamadı.

Porsche’nin araştırma ve geliştirmeden sorumlu ismi Wolfgang Hatz, yaptığı son açıklamada “Biz bir spor otomobil markasıyız ve bizden beklentiler de bu yönde.  Bir Tesla iyi bir otomobil, ama hala bu tip otomobillerde yüksek performanslı ve sportif bir sürüş sağlamak zor. Teknoloji bu bu konulara çözüm getirmediği sürece bu tarz bir otomobil lanse etmeyececeğiz” ifadelerini kullandı.

Bu sözler, geçen ekim ayında Model S ile rekabet halinde olacağı açıklanan Porsche Pajun projesinin geleceği hakkında da soru işaretleri yarattı.

Wolfgang Hatz, Porsche’nin plug-in hibrid teknolojiyle ilgili çalışmalara öncelik vereceğini belirtiyor.  2016 yılında lanse edilecek olan ikinci jenerasyon Panamera’da bu seçeneğin de yer alacağı ifade ediliyor. 

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here