Planlı bakım için Toyota Türkiye üretim durduruyor

Toyota Türkiye C-HR ve Corolla üretimine ara veriyor.

Türkiye otomotiv sanayinin en önemli üretici ve ihracatçılarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretime ara veriyor. Şirketten yapılan açıklamada üretimin 5-7 mart tarihleri arasında durdurulacağı belirtiliyor. Toyota Türkiye üretim molası süresince çalışanlarının büyük kısmını ilgilendiren bir de karar aldı.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TOST) yaptığı açıklamada, talep artışına bağlı olarak üretim hattı düzenlemeleri, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında üretimin durdurulacağını bildirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye çalışanlarına 5-7 mart tarihleri arasında yıllık ücretli izinleri kullandırılacak. Fabrikaya sadece bakım, onarım ve revizyon çalışmalarında görev alan personeller gelecek.

Türkiye’nin üretim ve ihracat devlerinden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 12 ayda 251 bin 949 adet araç üretirken, bunların 227.019 adetini ihracata göndermişti.

TOST, geçtiğimiz 4 yılda Avrupa’daki Toyota fabrikaları içinde en yüksek üretim ve hibrit üretim yüzdesine ulaşmıştı.

Üretim faaliyetlerini Sakarya’da gerçekleştiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2020 yılının sonunda bir önceki yıllarda sergilediği üretim ve ihracat performansını arttırarak sürdürmeyi hedefliyor.

TOST, daha önceleri de üretime yine bakım amaçlı ara vermişti. Konuyla ilgili haberimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz