Pirelli Türkiye Başkanı değişti: Lale Cander kimdir

İş dünyasının önemli isimlerinden Lale Cander, 11 Nisan tarihi itibarıyla Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Bu atamanın açıklanmasıyla yeniden Lale Cander kimdir, ne iş yapar sorusu akıllara geldi.

Türkiye’de 60 yılı bulan üretim geçmişi bulunan Pirelli Otomobil Lastikleri’nin 11 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleşen genel kurulu sonunda; şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Lale Cander seçildi.

Lale Cander, Gian Paolo Gatti Comini

Ayrıca, Alberto Pirelli, Pirelli Türkiye CEO’su Gian Paolo Gatti Comini ve Pirelli Türkiye CFO’su Muratcan Akyıl ise Yönetim Kurulu Başkan vekilleri olarak seçildi.

Türkiye’deki faaliyetlerine 1960 yılında İzmit’de kurulan fabrika ile başlayan küresel lastik devi Pirelli; 1962 yılında Türkiye’de ilk yerli lastiğin üretimini gerçekleştirdi.

215/65R16 üretimi başladı

Pirelli, pazarın en çok satan ölçüsü olan 215/65R16’yı kısa süre önce İzmit fabrikasında üretmeye başladı. Fabrikanın 20.000 m² büyüklüğündeki ek tesisinde 250’den fazla çalışan sadece yarış lastikleri üretiminde görev yapıyor.

Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi, 2007’den bu yana motor sporları için 403 farklı türde yarış lastiği üretti. Pirelli, 2011’den beri sürdürdüğü FIA Formula One™ Dünya Şampiyonası’nın tek resmi lastik tedarikçiliğini, yenilenen sözleşme ile 2023’e kadar devam ettirecek.

Lale Cander kimdir:

Memleketi Siir olan Cander aslen avukattır. TGRT’nin Murdoch tarafından satın alanmasının ardından Fox TV’ye dönüşmesinde ana hissedar olarak da görev yapmıştır. Türkiye’de Amerikan şirketlerinin avukatı olarak tanınmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz