Peugeot tasarım ödülünü altıncı kez kazandı

Peugeot, tasarım ödülü yarışmasını iki yeni modeli Peugeot 208 ve Peugeot SUV 2008 ile birlikte kazandı. İki Peugeot modeli de sportif dış tasarımları ve mükemmel işçilik kalitesi ile uluslararası jüriyi etkilemeyi başardı.

Peugeot, Red Dot Tasarım ödülünün Ürün Tasarımı kategorisinde 6 bin 500 adedin üzerinde ürünü geride bırakarak zafere ulaştı. Böylelikle sürekli gelişen tasarım dili ile de altıncı kez ödüle layık görülmüş oldu.

Peugeot 208 ve Peugeot SUV 2008: Renk değiştirebilen çarpıcı tasarım ve Elektrikli versiyon

Ödülü hakeden Yeni Peugeot 208, çarpıcı dış tasarımı ile markanın sınıf atlama stratejisine katkı sağlıyor. Yeni 208’in ön çamurluğundan arka bagaj kapağına kadar uzanan net tasarım çizgileri jüriyi etkiledi.

Yeni model aynı zamanda dijital üç-boyutlu gösterge paneli ile dünyada bir ilki de bünyesinde barındırıyor. Peugeot 3D i-Cockpit® Allure donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuluyor.

Sportif, düzleştirilmiş çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve 10 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran içeriyor.

Yeni Peugeot SUV 2008 ise markanın yeni tasarım dilini tanımlayan dikey LED ön gündüz farlarıyla jürinin karşısına çıktı. Yeni gündüz farları otomobile özgün görünüm kazandırırken, aynı zamanda “Aa bu Peugeot” dedirtecek bilinirliği de sağlıyor.

Girintili ve çıkıntılı geometrik şekillerin uygulandığı tasarım dilinde üçgen formlar dikkat çekiyor.

Yenilenen 2008 tasarımı, önden arkaya canlı ve dinamik bir görünüm sağlıyor. Ödül kazanan tasarıma arkadan bakıldığında üç aslan pençesi tasarımına sahip olan LED stop lambaları yer alıyor.

Birbirine entegre edilmiş parlak siyah panel ile birlikte oldukça dikkat çekiyor. Yeni Peugeot tasarım SUV 2008’in iç mekanı; kaliteli dekoratif dikişler, LED ortam aydınlatması (GT Line donanım seviyesinde) mevcut olarak bulunuyor.

Ve Alcantara® (GT donanım seviyesinde) gibi birinci sınıf malzemeler de dahil olmak üzere birçok detayı bünyesinde barındırıyor.

Peugeot tasarım dili logoda

Yeni Peugeot 208 ve Yeni Peugeot SUV 2008’in tamamen elektrikli versiyonları da bulunuyor. Gövde rengindeki radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan aslan logosu bakış açısına göre renk değiştiriyor.

Benzer ince ve özel tasarım öğeleri; Yeni Peugeot e-208 ve yeni Peugeot SUV e-2008 modellerini içten yanmalı motora sahip versiyonlardan ayrıştırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz