Yeni Rifter nasıl bir araba? Fiyatı, Türkiye paketi, satış hedefi ve rakipleri belli oldu

0
242

PSA Türkiye yeniden yapılanması sürerken, grup bünyesindeki üç markanın ortak platformdaki aracı Türkiye yollarına çıkmaya başladı. ÖTV ve KDV indiriminin (şimdilik) son 15 gününe yetiştirilen bu araçlardan Peugeot Rifter’i Gaziantep, Rumkale olarak bilinen Halfeti Batık Şehir bölgesinde kullandık. Geçmişi binlerce yıl önceye dayanan tarihi bölgede Rifter ile turladık. Rifter’i Kral Mezarları’nın eteğinde fotoğrafladık. Rifter fiyatı ve donanım özellikleri belli oldu.

Rifter sürüş izlenimi ve tüm özellikler için buraya!

Türkiye’de 114 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışına başlanan yeni Peugeot Rifter, markanın yeni enerji kaynağı olacak. Yeni Peugeot Rifter, 100 ve 130Hp’lik iki dizel motor, 5 ileri düz, 6 ileri düz ve 8 ileri Tam Otomatik EAT8 şanzıman seçenekleri ile yola çıktı.

Test sürüşlerine katılan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ile otomotiv gündemini konuştuk. 2019 yılında 450 bin adetlerde bir otomobil ve hafif ticari araç satışı öngördüklerini hatırlatan Anaç, mart ayı satışlarının 40 bini geçmesi durumunda 500 bin adetlere yönelebileceğini iddia etti.

Türkiye’de kaç Peugeot satılır?

Bu yıl Türkiye’de Peugeot olarak yüzde 5 pazar payı hedeflediklerini söyleyen Anaç, “Bu da bu yıl için yaklaşık 26 bin adetlik satış anlamına gelir” görüşünde. Yeni Rifter ile yer alacakları kombivan pazarının 55 bin adetlerde olduğunu belirten Anaç, “Biz yeni modelimizle bu sınıfta yüzde 18 pazar payı hedefliyoruz. Hafif ticari araç pazarındaki payımız ise yüzde 6’larda olacak” şeklinde konuştu.

Rifter’in rakipleri hangileri ?

Türkiye’de Rifter’in de dahil olduğu kombivan segmentinde Fiat Doblo, VW Caddy, Ford Connect, Renault Kangoo, Dacia Dokker ve Citroen Berlingo modelleri 55 bin adetlik bir kombivan pazarı oluşturuyor. Rifter öncesinde Partner de bu sınıfta yer alıyordu. Önümüzdeki günlerde Opel Combo ve nisandan itibaren de Citroen Berlingo yeni haliyle bu rekabete katılacak.

Büyük van tarzı Boxer modelinin olduğu sınıfta yeni bir yapılanmaya gittiklerini söyleyen Anaç, “Bu araçları Türkiye’de Aunde firmasıyla minibüse çevireceğiz. İhracatına da yöneliriz” bilgisini verdi.

10 Peugeot bayisine özel satıcı

Bu arada Peugeot 10 bayisinde özel olarak satış elemanı yetiştirmeye de başladı. Bu bayilerde özel hafif ticari araç bölümü oluşturulacak ve oradaki satış elemanları bu araçlar konusunda özel olarak bilgilendirecek.

Kombi sınıfına yeni soluk iddiasındaki yeni model hem binek hem de hafif ticari araç olarak kullanılacak iç mekana sahip.

Üst donanımlarda standart olan Peugeot i-Cockpit®, anahtarsız giriş, Zenith cam tavan, elektrikli arka camlar, açılır arka kapı camı, ekstra saklama gözleri, advanced grip kontrol, LED gündüz led farları, yokuş iniş destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve ileri sürüş destek sistemleri gibi özellikleri onu SUV tarzı araçlara da alternatif yapabilir.

Özeliklikle Anadolu’da Dacia Duster yerine bu araca yönelim bekleniyor. Yani Peugeot’nun gözü Duster müşterilerinde. Tabii buna VW Caddy, Fiat Doblo gibi sınıfın baskın modellerini almayı düşünen müşteriler de giriyor.

SUV’ları andıran köşeli dış görünümü, kullanım kolaylığı, fiyatı olumlu yanları.

27 Şubat tarihinde ön siparişe açılan yeni Peugeot Rifter, 114.000 TL’den başlayan fiyatlarla 18 Mart tarihinden itibaren satışa çıkıyor. Ayrıca lansman dönemine özel 50.000 TL kredi için 12 ay 0 faiz kampanyası da aracın satışını destekliyor.

İşte Peugeot Rifter lansman fiyatları :

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here