Peugeot’nun yeni global ajansı belli oldu! Fikir Türkiye’den

Yakın zamanda uzun süredir kullandığı aslan logosunu revize eden Peugeot, yeni dönem global reklam ajansını seçmek için 2020 yılında bir konkur açmıştı.

Birçok ajansın katıldığı konkurun sonucunda Peugeot Global yeni dönem ajansı OPEn (Omnicom for Peugeot Engine) oldu.

Peugeot logo değiştirdi 

Peugeot Global yeni dönem ajansı: OPEn (Omnicom for Peugeot Engine)

Omnicom Group, her ülkeden seçtiği farklı Omnicom ajanslarından sadece Peugeot için oluşturduğu OPEn (Omnicom for Peugeot Engine) yapısı ile Peugeot Global’in yeni dönem global ajans network’ü oldu.

Peugeot global ajansı

Global konkur sunumu için ise Fransa, Türkiye, Arjantin ve Hollanda’daki 4 ajans birlikte çalışarak katıldı ve kazandı. OPEn’ın Türkiye yapılanması için ise Türkiye’den ÇÖZÜM seçildi.

Sürecin her aşaması online yönetildi. Ortak strateji doğrultusunda her ülke farklı yaratıcı çalışmalar üretti. Bu yaklaşımlar Peugeot Fransa yönetimine sunuldu.

9 ay süren konkur sürecinde, tüm ülkelerdeki takımlar, kendi çalışmalarını hazırladı, ÇÖZÜM’ün hazırladığı kreatif çalışmalar önce finale kaldı, ardından da konkuru kazanan ve hayata geçen fikir oldu.

OPEn (Omnicom for Peugeot Engine)

Kampanyanın reklam filmi çekimleri için Lizbon seçildi. “Lions Of Our Time” kampanyası Peugeot markasının logo değişimini takiben bu hafta itibariyle dünya çapında farklı ülkelerde yayına girdi.

PEUGEOT Pazarlama ve İletişim Müdürü Thierry Lonziano bu değişimi: “O.P.En, markamızın dönüşümünü hızlandırmada bize çok büyük katkı sağlayacak. PEUGEOT, nerede olursa olsun OMNICOM’un en yetenekli çalışanlarını ve en yetkin teknolojilerini kullanarak, daha entegre, bilgiye doğrudan erişen ve uluslararası odaklı yeni bir ajans modelinden faydalanacaktır” diye açıkladı.

Çözüm ve yeni kurulan OPEn Türkiye ve MEA CEO’su Can Aksüyek ise “Bu kadar büyük ve önemli bir markanın yeni dönem marka vizyonunu anlatacak işin bizden çıkıyor olması ajansımız, Omnicom ve kişisel olarak bugüne kadar yaşadığımız en büyük başarılardan biri. Çok büyük bir mutluluk ve gurur var” diye düşüncelerini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz