Yeni modeller yaradı, kriz yılında 2,5 milyon sattı

2021 yılının ilk günlerinde otomotiv devlerinden 2020 bilançoları gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Fransız PSA Grubu. Bir kaç gün içinde açıklanması beklenen Stellantis şirketinin Fransız ayağı, 2020 yılında tam 2,5 milyon adet araç satışına imza attığını duyurdu.

Pandemi nedeniyle 2020 yılının ilk yarısında üretimi ve satışları düşen şirket; yılın ikinci yarısında özellikle Avrupa pazarlarında eski günlerine yaklaşan bir çıkışa geçti.

PSA Grubu’nun Orta Doğu ve Afrika’daki pazar payı 2,1 puan artışla yüzde 7,2’ye yükselirken; Türkiye’deki yükselişi 1,4 puan oldu.

Şirket, e-satışları sayesinde Avrupa’da 40 bin araç sattı. Grubun hedefi, yıl sonuna kadar Avrupa’da 100 bin dijital satışa ulaşmak.

>> 2021 Yılında Türkiye’ye Gelecek Olan PSA Grubu Modelleri <<

Bu yıl içerisinde 6 yeni elektrikli araç satışına başlayacak olan PSA Grubu’nun elektrikli araç sayısı 23 modele ulaşacak.

PSA Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares: “COVID krizinin damgasını vurduğu 2020 yılında, dünyanın her yerindeki ekiplerimiz mücadeleci ruhlarını gösterdiler ve hareket özgürlüğünü sağlamak için müşterilerimize temiz, güvenli ve uygun fiyatlı modeller sunmaya devam ettiler. Birinci Günden itibaren Avrupa CO2 hedeflerine uyumlu olmak etik kararlılığımızın temelini oluşturuyor. Stellantis ile yeni yolculuğa başlamadan önce tüm ekipleri bu başarılarından dolayı tebrik etmek istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz