Peugeot, Citroen, DS ve Opel “tekno bayi” dönemini başlattı

Otomobil bayilik sistemlerinde değişimler başladı. Otomobil bayiliklerinin şehrin değeri yüksek yerlerinde, büyük metrekarelerde gösterişli 5S plazalarda bulunma koşulu ortadan kalkabilir. Yeni dönemin belki de ilk yeni sistemleri hayata geçmeye başladı. Geçtğimiz hafta Suzuki bayilerinden sonra şimdi de dört markanın bayilik sistemi internet üzerinden işlem yapabilir ve otomobil satışına imza atabilir hale geldi.
Groupe PSA Türkiye, temsil ettiği markaların bayilerinde satış ve servisi içeren yeni bir sistemi başlattı. Peugeot, Citroen, DS ve Opel markalarına ait tüm yetkili satıcı ve servislerinde “e-rezervasyon/online randevu”, “video call/görüntülü görüşme”, online araç tanıtımı ve mesafeli/online satış sistemine geçiş yapılıyor. Yeni uygulama ile tekno bayi kavramı giderek daha fazla hayatın içine girmeye başladı. Bayiler gelecekte bugüne kadarki sistemden daha farklı hizmetler vermeye başlayacağının işareti.
Yeni uygulanacak sistem sayesinde müşteriler istedikleri gün ve saat için ilgilendikleri markanın web sitesi üzerinden online satış veya servis randevusu oluşturarak, bayi ile temasa geçecek.
Bu randevular bir sonraki adımda müşterinin isteğine göre; showroom randevusuna dönüştürülecek veya görüntülü online görüşme şeklinde yapılabilecek. Showroom’a gelmek isteyen müşterilerin talepleri tüm markalar için belirlenen en yüksek hijyen koşulları dahilinde gerçekleştirilirken; canlı bağlantı kurmayı tercih eden müşteriler ise bulundukları yerden ilgili bayi ile görüntülü konuşarak (“video call”)
istedikleri model hakkında detaylı bilgi alabilecek.
Groupe PSA Türkiye mesafeli satış sistemi uygulamasını da hayata geçirdi. Bu sözleşmeyi imzalayanların satın alacağı araçlar istediklere şere teslim edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz