Petrol Ofisi’nde 3 üst düzey atama

Son dönemde ‘Türkiye’nin Ofisi’ mottosuyla kamu döneminden gelen tarihine gönderme yapan Petrol Ofisi yönetim katında hareketli bir günler yaşanıyor.

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektöründe etkin rol sahibi Petrol Ofisi’nde, 3 önemli direktörlüğe yeni isimler getirildi. Perakende Direktörlüğü görevine Yiğit Meral, Ticari ve Endüstriyel Satışlar Direktörlüğü’ne Ulvi Kılıç, Madeni Yağlar Direktörlüğü’ne Sezgin Gürsu getirildi.

BP’den PO’ya geldi

Yiğit Meral

Akaryakıt sektörünün deneyimli isimlerinden Yiğit Meral, Petrol Ofisi ailesine katılarak 1 Nisan itibari ile Perakende Direktörlüğü görevini üstlendi. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve ABD’de Kellogg School of Management’da Pazarlama Programı’nı tamamlayan Yiğit Meral, kariyerine 1994 yılında Başkent Üniversitesi’nde eğitmen olarak başladı.

Mogan Household Appliances’da Üretim Kontrol Mühendisi olarak Çin’de görev aldı. Daha sonra 1998 yılında BP Türkiye bünyesine saha müdürü olarak katılan Yiğit Meral, farklı müdürlük görevlerinin ardından Akaryakıt Satış Direktörü ve son olarak da Akaryakıt Yatırım Direktörü görevlerini üstlendi.

Ulvi Kılıç

Petrol Ofisi’nde 1 Nisan itibari ile Ticari Satışlar & Madeni Yağlar bölümünü ayrılarak iki ayrı direktörlük haline getirildi. 2012 yılından bu yana Petrol Ofisi’nde önemli görevler yürüten Ulvi Kılıç Ticari ve Endüstriyel Satışlar Direktörlüğü görevini üstlendi.

İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nü tamamlayan Ulvi Kılıç, kariyerine 1998 yılında Borusan Makine ve Güç Sistemleri’nde satış mühendisi olarak başladı.

Kılıç, 2001 yılında katıldığı ExxonMobil Türkiye bünyesinde sırasıyla saha mühendisliğinin ardından çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu.

2012 yılında Madeni Yağlar Grup Müdürü olarak Petrol Ofisi ailesine katılan Ulvi Kılıç, son olarak Ticari Satış ve Madeni Yağlar Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Sezgin Gürsü

Madeni Yağlar Direktörlüğü görevine ise kariyerini 2007 yılından bu yana Petrol Ofisi’nde başarıyla sürdüren Sezgin Gürsü getirildi.

Gürsu, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisansı ise ABD’de University of Miami’de Makine Mühendisliği alanında tamamladı. Mesleki kariyerine 1989 yılında University of Miami’de Temiz Enerji Araştırma Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Gürsu, 1991 yılında Koç Holding Satınalma Koordinasyon Grubu’nda yer aldı.

Sezgin Gürsu, 1992 yılında katıldığı Mobil Oil Türkiye bünyesinde çeşitli yöneticilik görevlerini yürüttü. 2008 yılında Madeni Yağlar Gurup Müdürü olarak Petrol Ofisi ailesinde görev alan Gürsu, daha sonra, Madeni Yağlar ve Ticari Satışlar Direktörü ve Perakende Direktörü görevlerini üstlendi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz