Petrol Ofisi, Chevron işbirliği ile Türkiye’de madeni yağ üretimine başlıyor

Petrol Ofisi ile ABD’li madeni yağ üreticisi Chevron arasında, lisans, üretim, dağıtım ve pazarlamayı kapsayan uzun süreli bir anlaşma imzalandı. Petrol Ofisi, Türkiye’deki 16 bin satış noktası ile, Chevron’un Texaco markası altında otomobil, ağır vasıta yağları ve endüstriyel ürünlerinin dağıtım ve satışına başlıyor.

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinde yer alan Petrol Ofisi ile ABD merkezli petrol ve madeni yağ şirketlerinden biri olan Chevron arasındaki anlaşma; uzun vadeli bir stratejik ortaklığı kapsıyor. Bu işbirliği, Chevron’un madeni yağ ürünlerinin, Texaco markası altında lisans, üretim, dağıtım ve pazarlamasını içeren bütüncül bir kapsama sahip.

Ortak teknoloji ve hazırlık çalışmalarının başladığı işbirliği kapsamında Petrol Ofisi, hazırlıkların tamamlanması ile birlikte Texaco markalı madeni yağ ürünlerinin Türkiye’de üretimine, 2021 yılı içinde başlanmasını planlanıyor.

Bu işbirliği çerçevesinde Petrol Ofisi ve Chevron arasında ortak teknoloji ve üretime hazırlık çalışmaları başlatıldı. Üretilen tüm ürünlerin dağıtım ve pazarlaması, Petrol Ofisi tarafından Texaco markası altında gerçekleştirilecek.

Chevron ve Petrol Ofisi arasında imzalanan bu anlaşma, aslında iki marka arasındaki ilk işbirliği değil. Petrol Ofisi, 2014 yılından bu yana Chevron’un denizcilik yağlarının Türkiye’de dağıtım ve pazarlamasını yürütüyordu. Bu başarılı işbirliğinden duyulan karşılıklı güven ve memnuniyet; Petrol Ofisi ve Chevron arasındaki uzun vadeli dev anlaşmanın hayata geçmesini sağlayan temel unsurlardan biri oldu.

Petrol Ofisi Ceo’su Selim Şiper; “Chevron ile uzun vadeli ve geniş kapsamlı işbirliğimiz, bir anlamda Petrol Ofisi adına madeni yağ alanındaki üretim, dağıtım ve pazarlama başarısının da güzel bir göstergesi. Chevron’un bu imzası, aynı zamanda Türkiye’ye ve ülkemiz potansiyeline duyduğu güveni, inancı da ortaya koyuyor” açıklamasında bulundu.

Chevron madeni yağlar başkanı Colleen Cervantes ise Petrol Ofisi ile 70 yıl önce kurulan işbirliğinde yeni bir dönemin başlangıcından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Chevron ve Petrol Ofisi’nin ilk işbirliği 70 yıl öncesine dayanıyor. Bu anlaşma ise yeni ve önemli bir dönemin başlangıcını simgeliyor. Petrol Ofisi, Türkiye’de akaryakıt ile madeni yağlar sektöründe lider oyuncu. Petrol Ofisi ile Chevron arasındaki güçlü sinerji, bu yeni marka yayılımı fırsatını geliştirerek devam ettirecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz