Pandemi sonrası motosiklet eğitimi için sıra oluştu

Pandemi sonrası arz talep dengesi değişti. Değişenlerden birini de motosiklet sektörü. Salgın sonrası Dünyanın yaşadığı son büyük salgın Covid 19 sonrası motosiklet satışlarında olduğu gibi motosiklet eğitimi talebinde de artışa neden olduğu belirtiliyor.

Türkiye’de daha güvenli motosiklet sürüşü için eğitim veren kuruluşlardan Yamaha Riding Academy yetkilileri, pandemi sonrası çalışmalarının artış gösterdiğini belirtiyor.

Yamaha Riding Academy kadın kullanıcı sayılarının artırmak, gençlerin bilinçli motosiklete başlamalarını sağlamak için yeni eğitim programları ve kampanyalar düzenliyor. Ayrıca kurumun bir de 40 yaş üstü yeni sürücüler için eğitim programı hazırlanıyor.

Motosiklet özellikle büyük şehirlerde artan trafik sıkıntısı nedeni ile şehir hayatını kolaylaştırıyor. Doğru sürüş teknikleri ve eğitim aldıktan sonra kullanıldığında güvenli bir ulaşım aracı olarak motosiklet öne çıkıyor. Motosiklet, pandemi döneminde ulaşımda enfekte olma riskini de ortadan kaldırılmasıyla daha fazla tercih edilir oldu.

Yamaha sürüş eğitimleri İstanbul yer alan Autodrom pistinde veriliyor ve 1 tam gün sürüyor. Başlangıç, Gelişim, Performans ve Scooter Plus olmak üzere 4 farklı eğitim programından kendine uygun olan eğitimi seçen sürücüler; teorik ve pratik olmak üzere kapsamlı eğitimler alıyor.

 

Akademide aynı zamanda sürüşünü ileri seviyeye taşımak ve motosiklet hakimiyetini arttırmak isteyenlere yönelik; ileri seviye eğitimler de alınabiliyor. Yamaha’nın verdiği sürüş eğitimleri ile 16 yaş üstü sürücü ya da sürücü adayları yollarda daha bilinçli ve güvenli sürüyor.

Vitesli veya otomatik motosiklet tecrübesi olmayan kullanıcılar Başlangıç Eğitimi seviyesine başlıyor. Vitesli bir motosikletle minimum 1000 km yol tecrübesi olan sürücüler Gelişim Eğitim Programı’na dahil olabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz