Otomobil almak için doğru zaman nedir?

31 Mart 2021 mesai bitiminde pişman oldum. 28 Şubat 2021’de de pişman olmuştum. 31 Ocak 2021’de de… 31 Aralık 2020’de de… Böyle böyle 3 yıl öncesine kadar gidebilirim. Otomobil almak zamanı ne zaman?

Bence artık her zaman…

Otomobil satın alma planı yapmak değil, ama o planı yaptıktan sonra almamak pişmanlıktır.

Mart ayında otomobil almaya hücum eden; hücum ederken hem nisan ayının kur zamlarından kurtulan; hem de kampanyaları değerlendiren 96 bin kişi kadar hızlı olamayacağım hiçbir zaman.

Olabilseydim keşke… Bayılıyorum böyle fırsatları değerlendirebilenlere.

Haklısınız. Bir daha bu fiyatı bulamayabiliriz. Ama her fırsat olarak gördüğümüzde bayilere hücum edersek, nasıl olacak vergi işleri falan. Nasıl diyeceğiz ‘vergileri indirin’ diye?

Fırsat demişken… 350 binden 300 bine düşmüş fiyat mesela. Artık neleri fırsat olarak kabul ediyoruz. Şaka gibi. Benim çok avantajlı görünen; kampanyalı bir fiyatı içselleştirmem bile haftalar sürüyor. Siz nasıl yapıyorsunuz bunu?

Ben, 6 yaşına giren arabamı artık değiştirme kararı verdiğimden beri hep bir şey olacakmış beklentisi içinde; hiç olmayacak bir şeyi bekliyor gibiyim. Karar verdim dediğim de, sanal bir karar aslında. Karar mı, değil mi tartışılır. Kafamın içinde bir yerlerde sanal bir karar denilebilir. Son bir yılda yaşadığımız sanal dünyanın yansıması gibi. Aslında bir yetkili satıcıya adımımı atsam ve kapsama alanımdaki modele alıcı gözüyle baksam; alma yönünde gerçek bir karar vermem yüzde 90 ihtimal. Nedense bunu da yapmıyorum. Tam bir paralize hali.

Türkiye’de yeni marka Cupra Formentor, Cupra Leon ve Cupra Ateca fiyatları:

Cupra show room Avek Otomotiv
Satın alma kararlarını iptal edenlere rağmen, ülkemiz Cupra gibi yeni markalarla tanışmaya devam ediyor.

Otomobil almak ya da almamak işte bütün mesele

Hani Hamlet’te Shakespeare ana kahramana sordurur ya: “Olmak ya da olmamak!” Bu ünlü oyun günümüzde yazılsa$ otomobil almak ya da almamak sorusuna dönüşebilir miydi?

Otomobil alma planı yapan biri için, fiyatların yukarı yönlü hareketinin beklendiği bir dönemde; bir web sitesinde fiyatlarımız güncelleniyor yazısı görmekten daha moral bozucu bir şey olabilir mi?

Evet olabilir: Güncelleme yapıldıktan sonra takibinizdeki modelin fiyatının 30 bin lira arttığını görmek mesela.

Fiyatlar kovaladıkça kaçan ateş böceği gibi… Otomobil almaya karar veremedim, ama bir şeye kesin karar verdim.

Bu sitenin özüne ve ruhuna aykırı olmasına karşın söylemeden edemeyeceğim.

Kusura bakma patron. Bir karar verdim, özgürleştim… Almıyorum araba maraba…

Vazgeçtim ve inanılmaz rahatladım.

Mevcut arabam bizi bırakana kadar onunlayız artık…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz