Örtünün altındaki otomobil ilk 4 kapılı Bugatti mi?

İkinci Dünya Savaşı’nda elektrikli denizaltı yapan Almanlar bunu da yapmış olabilirler mi?1001 beygir gücündeki Veyron ve sonrasında 1500 beygirlik Chiron ile gücün üst limitlerini belirleyen Almanlar yeni bir sürprizin izinden mi gidiyorlar? 4 kapı Bugatti olabilir mi?

Volkswagen çatısı altında Wolfsburg şehrindeki Bugatti tasarım stüdyosunun bahçesinde casus fotoğrafçıların objektifine bu üzeri örtülü otomobil bir çekiciye yüklenirken yakalandı.

Bugatti’nin eski başkanı Wolfgang Durheimer görev başındayken Bugatti markasının dört kapılı bir model fikrinden hiç vazgeçmediğini söylemişti. Bu örtü altındaki büyük gölge Bugatti’nin 4 kapılı bir model tasarladığını akıllara getirdi.

Örtünün altından çok net olmasa da aracın ön kısmındaki Bugatti logosu ve burun konisi bize ilk ipuçlarını veriyor. Aracın kısa ön kaputu ve uzun tekerlek mesafesi 4 kapılı olduğunu akıllara getirirken Veyron ve Chiron modellerinin 16 silindirli motolarının büyüklüğünü hatırlıyoruz. Bu iki modelin de arkadan motorlu ve neredeyse aracın yarısını kaplayan motorlarının dört kapılı bir modele sığmayacağı için elektrikli bir versiyon olabilir mi diye düşündürüyor.

Geçtiğimiz günlerde iki adet elektrik motoru ile Tesla’ya rakip olacak Volkswagen Phaeton modelinin yeniden üretileceği haberini vermiştik. Acaba Phaeton ile benzer bir alt yapıyı paylaşır mı bilinmez ama yakın zamanda dört kapılı bir Bugatti modelini görecek gibiyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz