Opel sadece elektrikli araç satan marka olacak

=Elektrikli-Opel-Manta-e-consept
Opel Manta-e Concept
Opel tamamen elektrikli otomobil satan bir marka olmaya hazır olduğunu ilan etti. Alman markadan yapılan açıklamada Opel’in Çin pazarındaki rekabete de katılacağı ile elektrikli Manta-e modelini seri üretime alacağı bilgilerine de yer verildi. 2017 yılında başlayan Opel elektrifikasyon planının 2028 takvimi belli oldu. Opel sadece elektrikli otomobil satışına başlayacak.

Yeni Opel Astra Türkiye’ye ne zaman gelecek

Elektrikli-Opel-Manta-e
Buna göre Opel, kapsamlı elektrikliye geçiş stratejisinde yeni bir etaba geçiş yapıyor.

Opel sadece elektrikli araç satacak, Çin’e gidecek

  • Açıklamaya göre Alman marka 2028 yılından itibaren Avrupa’da tamamen elektrikli araçlara odaklanacak.
  • Opel, aynı zamanda dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin’e tamamen elektrikli bir marka olarak girmeyi de hedeflerine arasına aldığını duyurdu.
  • Efsanevi Opel Manta ise elektrikli otomobil olarak geri dönecek.
Opel sadece elektrikli araç satan marka olurken, kilometre taşlarının ilk adımı olan 2021 yılında; öncelikle Avrupa pazarlarında 9 elektrikli otomobili hızla büyüyen rekabete katacak.
2024 yılına kadar mevcut Opel modellerinin tamamının birer elektrikli versiyonunun da yollara çıkarılması hedefleniyor. 2028 yılı itibariyle ise şirketin ana pazarı durumundaki Avrupa’da, sadece markanın elektrikli otomobilleri satılacak. Bu gelişmenin Türkiye’yi nasıl etkileyeceği ise şimdilik soru olarak duruyor.
Opel-Mokka-e-2022-yılında-Türkiye'de
Yeni Opel Mokka-e 2022 yılında Türkiye’ye gelecek.
Yeni Manta için seri üretime geçilecek
Opel; yeniden yorumladığı neo-klasik otomobili Manta GSe ElektroMOD için aldığı heyecan uyandıran olumlu geri bildirimler sonrası; efsanevi modeline yeniden hayat verme kararı aldı. Opel’in marka tarihi için gerçek bir ikon olan Manta, önümüzdeki 10 yıl içerisinde “tamamen elektrikli” olarak seri üretilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz