Opel Corsa’yı 200 hp’lik motor uçuracak

Opel, performans modellerine önce GT ve ardından GSI kısaltmalarını kullanmıştı. Ardından OPC sembolüne geçti. Şimdi Alman marka son bir kararla GSi kısaltmasına geri dönüyor. Bu kez Opel Corsa GSI podyuma çıkıyor.

1980’li yıllarda başlayan Opel GSi efsanesi ilerleyen yıllarda yerini OPC gibi daha yeni bir kısaltmaya bırakmıştı. Manta, Kadett, Astra ve Corsa’nın GSi versiyonlarına yıllar sonra 2017 yılında Insignia GSi da eklenmişti.

GSI, OPC olmuştu, şimdi geri dönüyor

1982 yılında Corsa A olarak hayata atılan Opel’in küçük modeline GSi performans etiketi ilk kez 1988 yılında yerleştirildi. Bu dönem Opel’in yüksek hacimli güçlü motorlarına sahip modellerinde tercih ettiği GT logosunun yavaş yavaş GSi’a dönüştüğü dönemler olarak tanımlanır.

1.6 litre 197 hp OPC Corsa yerine GSi değişikliği Opel meraklılarını heyecanlandırdı. Henüz motor gücü üzerine resmi bir açıklama yapılmamış olsa da 200 hp üzerinde bir güç sürprizi bozmayacak.

Küçük ve hızlı HB sınıfında hızlar ve güçler artarken oyunun bir süredir dışında kalmış olan Corsa, etkileyici bir geri dönüş planlıyor.

Rakiplerin 200 hp bandı üzerindeki oyununa girebilmek ve bu yarışta kendine yer bulabilmek için zorlu bir rekabete hazırlanan Corsa GSi, OPC versiyonun üzerine neler eklemiş merak ile beklemekteyiz.

Yeni Opel Corsa GSI detayları

Henüz teknik detaylar belli olmasa da söylentiler arasında yer alan her zamanki spor şasi, kilitli diferansiyel, 18″ jantlar, Recaro yarış koltukları gibi temel OPC özellikleri GSi’da devam edecek.

Hot Hatch sınıfında yarış dışı kalan Corsa, 2018 yılında çıkması planlanan GSi ile neler yapacak ve kendini kanıtlayabilecek mi takip edeceğiz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz