Nissan Türkiye 3 yeni modelle atağa kalkıyor

Türkiye’de uzun süre SUV segmentinin tartışılmaz liderliğini yapan Qashqai ile Nissan geri dönüyor. 2021 yılından itibaren biri elektrikli üç yeni modeli Türkiye’de satışa çıkarmaya hazırlanıyorlar. Nissan Türkiye yenilikleri, satış hedefleri online bir basın toplantısı ile açıklandı. Toplantıda Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri ve yönetim ekibi  gazetecilerin sorularını cevapladı.

2020 yılının ikinci yarısında yeniden atağa kalkma planları yapan Nissan Türkiye, ilk yeni modelini 2021 yılı başında Türkiye’de satışa çıkaracak. Yeni Nissan Juke 2021 model olarak İngiltere’den ithal edilerek, Türkiye’de satılmaya başlanacak. Aracın fiyatı, satış rakamları gibi detaylara çok uzağız.

Markanın diğer yeniliği 2021 yılında ithaline başlanacak olan yeni Nissan Qashqai 2021 olacak.

Markanın bir diğer yeniliği ise tarih tam olarak telaffuz edilmese de elektrikli Nissan elektrikli Leaf modeli de AMI bölgesinde ilk olarak Türkiye’de satışa cıkacak.

Emre Doğueri, Nissan Türkiye Genel Müdürü

Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, yılın ikinci yarısında Türkiye otomotiv pazarının 650 bin ve üzeri bir adetle tamamlayacağı tahminine sahip olduklarını belirterek, hedeflerini ifade etti:

Nissan olarak yılın ikinci yarısında perakende, filo ve araç kiralama alanlarında daha çok var olarak yüzde 3 pazar payını yekeleyeceğiz. 2021 yılında da üç yeni modelin lansmanıyla yola devam edeceğiz. AMI Bölgesinde piyasaya çıkacak araçların diğerleri bizim dahil olduğumuz AB kriterlerinin dışında kaldığı için onları getiremiyoruz. Navara üretildiği ve AB kriterlerini karşıladığı sürece Türkiye’ye gelmeye devam edecek.

2020 yılında hangi yeni model ne zaman satışa çıkacak? 2020 yeni otomobiller takvimi

Nissan Juke kokpit

2020 yılı ikinci yarısında yükselişte mevcut modellerinde tedarik sorununu aştıklarını söyleyen genel müdür, “2020 yılında salgın hastalık nedeniyle üretim ve tedarik sorunu yaşadık. İngiltere fabrikası yeniden açıldı ve tam kapasiteye geçiyor. Biz de Qashqai modelimizi istediğimiz sayıda alabileceğiz. X-Trail modelimizde vites yükselteceğiz. Yeni Micra modelemiz de önemini daha çok ortaya koyacak. Adım adım yüzde 3 pazar payına çıkacağız. Pazarın boyutunu 650 bin ve üzeri olarak görüyoruz. Türkiye çok dinamik bir pazar. 2021 yılı satışları, 2020 yılından da daha çok olacaktır.”

Nissan AMI Başkanı, “1 milyonluk pazara hazırlanıyoruz”

Japon markanın AMI (Hindistan, Türkiye ve Afrika Bölgesi) içinde 2. büyük pazar olan Türkiye’de yaşanan satış kayıplarına artık dur deme zamanı geldiği de yeni dönem planları arasında. Nissan AMI Başkanı Guillaume Carter, 18 ayda dünyada 12 Nissan modelinin yollara çıkacağını söyledi. Bu modellerin 8’inin Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgede satışa çıkacağını belirterek sözlerini sürdüren yönetici “Yüzde 3,5-4 pazar payı yeniden gündemde” dedi.

Türkiye pazarını 1 milyon adetlik bir pazar olarak değerlendirdiklerine değinen Carter, yeni model takvimlerini de şöyle açıkladı:

2021 yılında Türkiye AMI Bölgesinde yeni Leaf 2021 modelinin satılacağı ilk ülke olacak. Yeni Juke 2021 ve yeni Qashqai 2021 modelleri de TÜrkiye pazarında gücümüzü gösterecek.

Dün lansmanı yapılan yeni Nissan Ariya ise henüz AMI Bölgesi piyasaya çıkacak araçlar listesinde yer almıyor. YEni Ariya biri Japonya, diğeri Çin olmak üzere iki fabrikada üretilecek. Tamamen elektrikli olan Ariya Nissan markasının ilk elektrikli SUV modeli.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz