Nissan Qashqai 2020 bekleyenlere gri sürpriz

Japon dev Nissan, bu yıl yaşanan koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle, giderlerinde 2.8 milyar dolarlık bir rakamı dengeleyebilmek için; yeni bir plan hazırladığını duyurmuştu. Bu plan kapsamında Nissan Qashqai 2020 gibi dünyaca çok sevilen SUV modelinin de içinde bulunduğu ürün yelpazesinde; yaklaşık beşte birlik kısıntıya gideceğini açıklamıştı.

Dev şirketin yeni planının ilk kararı, geçtiğimiz aylarda Nissan Navara modelinin üretildiği Barcelona fabrikasını kalıcı olarak kapanması yönünde netleşmişti. Şimdi de Nissan, talepi düşüşünü dikkate alarak, anavatanı Japonya’daki üç fabrikasında vardiya azaltıyor.

1 Ay boyunca üretim azalacak

Hafta sonlarında üretim yapılmayan bu fabrikalar, artık geceleri de kapalı olacak. Kyuşu’daki ikinci montaj hattındaki gece vardiyalarının ise 20-31 Temmuz arasında da durdurulması bekleniyor.

Japonya’daki üç fabrikasında da vardiya azaltmaya giden Nissan, Qashqai 2020 ve Micra 2020 gibi modellerin öne çıktığı araçlarına yönelik talebin azalması nedeniyle bu kararın alındığını açıkladı.

İki ayrı kaynağa dayandırılan habere göre, Oppama ve Kanagawa fabrikaları ile Kyushu montaj hattındaki tüm gece vardiyaları; 29 Haziran ve 31 Temmuz arasında durdurulacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz