Mitsubishi Türkiye Genel Müdürü değişti: Yeni isim Brisa’dan

Japon Mitsubishi otomobil markasının Türkiye distribütörü Temsa Motorlu Araçlar’ın yeni genel müdürü Ilgaz Korkmaz oldu. Korkmaz, Şubat 2019 tarihinden itibaren yine Sabancı Holding şirketi Brisa bünyesinde perakende ve özel müşteriler satış direktörü olarak görev yapıyordu. Yeni genel müdür görevine 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren başlayacak. Mitsubishi Türkiye Genel Müdürü Korkmaz yeni dönemde neler yapacak, şirketin satışı ile ilgili çıkan dedikodulara son verecek mi?

Ilgaz Korkmaz kimdir?

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversite ve bölümden 1999 yılında yüksek lisans derecesini alan Ilgaz Korkmaz; 2014 yılında Koç Üniversitesi’nden Executive MBA derecesini aldı. Korkmaz, iş hayatında TÜBİTAK UZAY, Mikes Mikrodalga Elektronik Sistemler (ABD) ve RMK Marine’de çeşitli görevlerde bulundu. Sabancı Topluluğu’na Aralık 2013 yılında katılan Korkmaz, 2013-2019 yılları arasında Sabancı Holding bünyesinde; Komatsu, Volvo Trucks ve Crown markalarının distribütörlüğünü yürütmekte olan; Temsa İş Makinaları A.Ş.’de İş geliştirme ve Endüstriyel Ürünler Satış Grup Müdürü ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev aldı.

25 Şubat 2019 tarihinden bu yana da Brisa’da Otopratik ve Propratik hızlı bakım zincirleri; Otopratik markalı yedek parça ve akü, Bandag kaplama ve Lassa-Bridgestone-Dayton-Kinesis markalı tüketici ve ticari lastiklerin özel müşteriler; filo, kamu, zincir mağaza ve perakende satış kanallarından sorumlu olarak Perakende ve Özel Müşteriler Satış Direktörü görevini yürütmekteydi.

Mitsubishi L200 kampçı

Mitsubishi Türkiye binek ve hafif ticari araç satışları 2021

Aliance Grubu içinde Renault ve Nissan ile birlikte yer alan Mitsubishi, Türkiye’de ağırlıklı olarak pikap modeli L200 satışlarına odaklanmış durumda.

Ocak Nisan 2021 tarihleri arasında 489 adet binek otomobil satarken; (SpaceStar 295 adet, Eclipse Cross 193 adet) 1.635 adet ise hafif ticari araç pick-up Mitsubishi L200 yola çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz