Delphi’den Mercedes için yakıt tasarruflu bobin serisi

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticileri için emisyon ve yakıt tasarrufu çözümleri üreten Delphi Technologies; Mercedes için yeni ateşleme bobinleri geliştirdiğini duyurdu.

Delphi Technologies, daha az emisyon için çoklu kıvılcım ve daha yüksek kıvılcım enerjisi, ne odaklandı. Yeni bobin ile yüzde 20’ye varan oranlarda daha iyi yakıt ekonomisi ve iyileştirilmiş bir motor performansı elde edilebiliyor.

Delphi Technologies’in orijinal ekipman ateşleme bobinleri; A220, C180, C200, E200, GLA200 ve Vito dahil olmak üzere 150’den fazla Mercedes modeline monte ediliyor.

Yeni bobin serisi, ateşleme ürünü ailesini 500’den fazla parça numarasına çıkararak; yaklaşık 9 uygulamayı (marka/model/motor hacmi) ve toplam 114 milyon aracı kapsıyor.

www.otoajandaya konuyla ilgilia çıklama yapan Delphi Technologies Satış Sonrası – EMEA Başkan Yardımcısı Jean-Francois Bouveyron, söz konusu gelişme ile müşterilere hem rekabetçi hem de kalite garantili ateşleme onarımı sunulacağını söyledi.

Fotoğraftaki ürün sayesinde Mercedes modelleri yüzde 20 daha az yakıt tüketecek.

Benzinli motorların emisyonunu düşürüyor

Yüzde 20’ye varan oranlarda daha iyi yakıt ekonomisi sunan bobin serisinde ilk kıvılcım, zorlu çalışma koşulları altında yakıt – hava karışımını ateşlemek için birçok ek kıvılcım tarafından takip ediliyor. Çok hızlı, ardışık şekilde meydana gelen kıvılcımlanmalar, ateşlemenin istenen kıvılcım zamanlamasında gerçekleşmesini sağlıyor.

Bu sayede optimum yanma, yüzde 20’lere varan daha iyi yakıt ekonomisi ve GDi teknolojili benzinli motorlarda rakiplerin zaman kontrollü, çoklu kıvılcımlı ateşleme sistemlerine kıyasla daha az emisyon olması sağlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz