Mercedes yerlileşen minibüste 35 bine ulaştı

2019 yılında minibüs kategorisinde en çok satılan model olan Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye’de dönüştürmede 35.000 adedi geride bıraktı. Mercedes-Benz Sprinter, 2007 yılından günümüze Arobus iş birliğinde baz model olarak alınıp işe uygun minibüslere dönüştürülüyor.

Sprinter ve Vito modelleriyle, 2019’un Türkiye’de yolcu taşımacılığında en fazla tercih edilen markası Mercedes-Benz; Türkiye’de 1996 yılından beri öğrenci, personel, yolcu ve yük taşımacılığı sektöründe hizmet veriyor.

Mercedes-Benz Sprinter, personel taşımacılığı ve öğrenci servislerinin bulunduğu “Minibüs” kategorisinde 2019’un en çok satılan aracı oldu. Minibüs, Panelvan ve Kamyonet olmak üzere 3 ana seçenekte 1.700’ü aşkın farklı seçeneği sunulan Yeni Sprinter, müşterilerin talep ve beklentilerini karşılamak üzere tasarlandı.

Modüler yapı konsepti ile şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılığı yapan; okul ve personel servisi hizmeti veren, nakliye ve kurye hizmetleri gerçekleştiren firmalar için çözüm önerileri sunulan Yeni Sprinter’da, 13+1’den 22+1 kişiye kadar uzanan geniş oturma düzenleri mevcut.

Yeni Mercedes-Benz Sprinter, koltuklarının her birinde 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerlerini standart olarak sunarak, güvenlikten ödün vermiyor. Yeni Sprinter’da ayrıca hem ön hem de yolcu bölümü için ayrı klima sistemi; yeni iç yan kaplamalar, arka hoparlörler, her koltuk sırası için USB girişleri ve telefon koyma yerleri ile konforlu yolculuk deneyimi artıyor.

Mercedes Benz Otomotiv Tic. ve Hiz. A.Ş. Hafif Ticari Araçlar Ürün Grubu İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz; “Türkiye’deki yolcu taşımacılığı standartlarını 1996’dan beri belirleyen Sprinter, 2007’den bu yana Türk mühendisliği ve Türk işçilerinin emeği ile Türkiye’de üretiliyor.

Arobus ile olan iş birliğimizde 35.000’inci aracımızı bantlardan indirmenin sevincini yaşadığımız bu günlerde; Sprinter’ın 2019 yılında ‘Minibüs’ kategorisinin en fazla satılan aracı olmasıyla da çifte gurur yaşıyoruz.

Sadece satış adetlerimiz ile değil, servis, yedek parça, ikinci el ve finans konularında en üst düzeyde müşteri memnuniyetiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm bu süreçlerde emeği geçenlere teşekkür ediyor, yeni başarılara imza atmak için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz