Mercedes X Class pick up için yolun sonu göründü

Avrupa pickupları bir türlü Amerikalılar kadar sevemedi. İlk Avrupalı pick up Volkswagen Amarok iddialı olmayan rakamlarla ilerliyor. Nissan, Ford, Toyota pick pazarındaki rakamlarını ABD ve Uzak Doğu’dan elde ediyor.

Burada bir fırsat gören Mercedes ise Nissan ile başlayan partnerliğinin sonuna geldi. Autonews’in haberine göre 2019 yılı ilk yarısında ortaya atılan iddialar gerçeğe döndü. Mercedes Benz X Class, Daimler bünyesindeki Mercedes markasının tasarruf önlemlerinin ilk kurbanlarından biri oldu.

Alman otomotiv devinin verdiği bir demece göre Nissan Navara pickup platformunda İspanya’da üretilen Mercedes  pick up model gamı için yolun sonu göründü. Mayıs ayında son Mercedes Pickuplar banttan inecek ve üretim durdurulacak.

Türkiye satış hedefi yıllık 2 bin adetti

Hatırlanacağı üzere Mercedes pickup satışlarında Türkiye, Avrupa’nın en önemli pazarı ünvanını yakalamıştı. Sonraki yıllarda Türkiye’de de küçülen otomotiv satışları, hızla gerileyerek, 10 bin adetlerin altına inmişti.

Mercedes’in Nissan kökenli arazi aracı, 2018 yılında 17 bin adete yakın satılırken, 2019 yılında bu rakam 15 bin adetlere geriledi.

Türkiye’de 2019 yılında 800 adete yakın satılan Mercedes pickup, bu satışlarının büyük kısmını kasım ve aralık aylarında gerçekleştirdi.

Mercedes, X-Class fiyatı ve özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz