Mercedes motoru yayılıyor: Qashqai’nin de kalbine girdi

Türkiye’de çok satan SUV modellerinden biri olan Nissan Qashqai, 2 yeni motor seçeneği kazandı. Yeni motorlar ile SUV segmentinin efsanevi patronu Mercedes motorlu Qashqai olarak tanımlanabilir. 160 hp güce sahip yeni 1.3 litre DIG-T benzinli ve yenilenen 1.5 litre dCi dizel motorlar; yeni otomatik şanzıman seçeneği ile birlikte yola çıkıyor. Apple CarPlay ile Android Auto entegrasyon teknolojisine sahip yenilenen multimedya sistemi de otomobil teknolojilerine dahil edildi.

Mercedes modellerinde de kullanılan 1.3 litre DIG-T benzinli motor seçeneği, Renault-Nissan-Mitsubihi ittifakı ve Daimler işbirliği ile geliştirildi. Mercedes motorlu Qashqai modeli fiyatı 167 bin TL’den başlıyor.

İki yeni motordan9 biri Mercedes ile birlikte geliştirildi.

Mercedes motorlu Qashqai ile 7 ileri EDC şanzıman

Nissan, 1.3 litre DIG-T benzinli motoru ilk kez Qashqai de kullanırken, 6 ileri manuel ve tamamen yeni geliştirilen; 7 ileri Çift Kavramalı Şanzıman (DCT) seçenekleri ile yola çıkıyor. Çift Kavramalı Şanzıman bir Nissan modelinde ilk kez yer alıyor.

Mercedes motorlu Qashqai modelinin 160 hp güce sahip 1.3 litre DIG-T benzinli motor seçeneği; Türkiye’de 6 vites manuel ve 7 vites Çift Kavramalı Şanzıman ile iki versiyon olarak sunuluyor. Manuel vitesli versiyon 260 Nm torka sahipken, çift kavramalı otomatik vitesli versiyonu 270 Nm torka sahip. Bu geliştirilmiş benzin çekişli seri, modele sürüş için yeni bir standart getiriyor.

Qashqai, artık 115 beygir gücüne sahip 1.5 dCi versiyonlarında Çift Kavramalı Şanzıman (DTC) seçeneğine de sahip. Ek güç aktarma sistemi müşteriler için daha da fazla seçenek sağlarken, aynı zamanda yüksek tork çıkışı ile yakıt verimliliği için; dizel güç aktarma sistemine ihtiyaç duyanlar için otomatik bir seçenek sunuyor.

Türkiye’nin en çok satan SUV modeli

Nissan, SUV segmentine ekonomi ve kullanışlılık için Qashqxai modelini getirmişti. En beğenilen ve en çok satılan SUV haline gelen Qasqhai, yeni motor seçenekleriyle bu ünvanını korumayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz