Yeni CLA geliyor: Mercedes, önümüzdeki ay Las Vegas’ta gösterecek

Mercedes CES Fuarı için Las Vegas’a özel konsept projelerle katılıyor. Yeni Mercedes CLA dünya prömiyeri Las Vegas’ta yapılacak. Mercedes-Benz EQC ABD prömiyeri de gerçekleştirilecek. Ayrıca Vision URBANETIC hareketlilik kavramının yanı sıra otonom kamyon teknolojileri de olacak.

7 Ocak 2019 günü Daimler Trucks, Keep Memory Alive Center’da (KMAC) otonom kendi kendine sürüş konusundaki teknolojileri ilk kez açıklayacak.

Yeni Mercedes-Benz CLA, MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi-eğlence sistemi ile ilk kez küresel tanıtılacak. Mercedes-Benz CLA Coupé son derece akıllı bir teknoloji temsilcisi olacak. yeni CLA, işlemi tanımlayan MBUX Interior Assistant’tan bir dizi akıllı çözüm sunacak. İç mekanda belirli bir yapay zeka seviyesi öne çıkarken navigasyon için artırılmış gerçekliğe; ve dolaylı sesli komutları anlama becerisine ve ayrıca bireysel fitness önerileri sunan ENERGIZING COACH’e yeni CLA’da ulaşmak mümkün.

İlk elektrikli Mercedes-Benz EQ serisi üretim modeli crossover SUV fuarda öne çıkıyor. 300 kW’lık kombine çıkışlı ön ve arka akslardaki iki elektrikli motor sayesinde dinamik performans sağlayan EQC; 450 km’den fazla bir menzil sağlıyor.

Vision URBANETIC, talep odaklı, verimli ve sürdürülebilir bir hareketlilik için tamamen yeni bir hareketlilik konsepti olacak. Vizyoner konsept, yolcuları veya kargoyu taşımayı amaçlayan gövdeler için uygun, otonom sürüşlü, elektrikli tahrikli bir şasiye dayanıyor. Tamamen ağ uyumlu Vision URBANETIC, lojistik şirketlerinin, yerel toplu taşımacılık şirketlerinin; ve özel bireylerin ulaşım taleplerini dijital ortamda kentsel ortamlarda dijital olarak gönderebilecekleri bir ekosistemin bir parçasını oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz